Udany tydzień oldbojów

23.09.2019 (22:38) | Jacko | skomentuj (0)
Dwie ligowe wygrane zaliczyli oldboje Śląska w ostatnich dniach. W 3. kolejce ligi oldbojów drużyna 45+ wygrała swój pierwszy mecz.

Najstarsza wiekowo, ale najmłodsza stażem ekipa (pierwszy mecz rozegrała 2 tygodnie temu), pokonała Błękitnych Jerzmanowo 2:1 (2:0). Debiut w w tej kategorii wiekowej zaliczył jeden z najlepszych zawodników w historii Śląska – Waldemar Tęsiorowski.

W pierwszej połowie dwa gole po akcjach Grochowskiego i Wróbla strzelił Sznajder. Śląsk miał sporą przewagę, ale kolejne bramki nie padły. Błękitni gola strzelili po rzucie wolnym.

Skład Śląska: Tkaczyk - Oskierko, P.Tęsiorowski, W.Tęsiorowski, Jankowski, Draczyński, Grochowski, Wróbel, Sznajder, Miazgowski, Kozak oraz Sekunda, Przybyła, Jaracz, Brożyna, Drężek, Harucki, Matusz, Działa, Górniak.

Oldboje 35+ pokonali Olimpię Godzięcin 3:1. Śląsk był w tym meczu zdecydowanie lepszy i wygrał zasłużenie. Prowadzenie uzyskał na początku meczu Moskal. Wyrównanie padło po kontrze gości i strzale samobójczym Jasińskiego. W drugiej połowie Rosiński efektownym strzalem z rzutu wolnego dał Śląskowi ponowne prowadzenie. Wynik meczu, po podaniu Kruszelnickiego, ustalił strzałem z woleja Kowalczyk. W końcówce meczu szanse na bramkę miała Olimpia, ale Michał Wróbel, były gracz Śląska, przestrzelił rzut karny.

Skład Śląska Jamowski - Obała, Nakielski, Brzęczek, Jankowski - Draczyński, Jasiński, Rosiński – Wielgus, Moskal, Kowalczyk oraz Dudzik, Stańczak, Sekunda, Sznajder, Mikuś, Grochowski, Kruszelnicki, Wiśniewski.