Wycieczki w rodzinne strony piłkarzy Śląska Wrocław

27.09.2019 (09:54) | Redakcja | skomentuj (1)
W Śląsku Wrocław grają nie tylko rodzimi piłkarze. Klub wzmacnia się także zawodnikami z zagranicy. Wybierając kierunek wakacyjnych wojaży, możemy zdecydować się na odwiedziny rodzinnych stron swoich idoli, takich jak choćby Dino Stiglec, Erik Exposito czy Filip Marković.


 

Chorwacja

Urlop w rodzinnym kraju Dino Stigleca na pewno będzie należeć do udanych, choć sam piłkarz był głównie związany ze stolicą kraju. Chorwacja od dawna cieszy się bowiem uznaniem turystów. Na popularność tego miejsca składa się różnorodność kultur, krajobrazów, smaków - niewiele miejsc ma tak wiele do zaoferowania turystom. Jest to nieduży kraj, rozpościerający się od wschodnich krańców Alp na północnym zachodzie do Niziny Panońskiej oraz brzegów Dunaju na wschodzie. Pasmo górskie Dinary obejmuje centralną część Chorwacji, a południowa część kończy się na wybrzeżu Adriatyku. Najpopularniejszymi kurortami są:

Poreč – miejscowość położona na półwyspie Istra. To jeden z największych ośrodków turystycznych w kraju. Kurort nazywany jest Chorwacją w pigułce. Znajduje się tutaj wspaniała nadmorska plaża z dogodnym zejściem do morza, świetnie przygotowana baza noclegowa, zabytki z okresu gotyku, romantyzmu i baroku.

Makarska - główny ośrodek Riwiery Makarskiej oraz największy chorwacki kurort turystyczny w rejonie Dalmacji. Makarska to miasto sportu i zabawy (więcej o wycieczkach w to piękne miejsce znajdziesz tu: www.fostertravel.pl/wycieczki/chorwacja/dalmacja/makarska/).

Umag - miasto leży na wyspie Istria i umiejscowione jest wyjątkowo malowniczo. Leży w zatoce i posiada jedną z najbardziej prestiżowych przystani ACI. Znajduje się tutaj 10 plaż, które zostały wyróżnione Niebieską Flagą - międzynarodowym symbolem czystości morza i dostosowania plaży. Najbardziej znanymi plażami w Umag są m.in. Laguna Stella Maris, Katoro, Aurora.

Hiszpania

Rodzinne strony Erika Exposito kuszą słońcem, wodą i pięknymi widokami. Napastnik urodził się bowiem w Santa Cruz de Tenerife – w drugim co do liczby mieszkańców mieście Wysp Kanaryjskich i zarazem największym mieście Teneryfy. Rodzinna wyspa zawodnika zwana jest kontynentem w naturze, ze względu na kilka typów krajobrazów, a także stref klimatycznych, które na nich występują. Teneryfa to przede wszystkim wspaniałe plaże, ocean oraz góry. Będąc w tym miejscu warto wspiąć się na Teide, który jest największym na świecie wyspiarskim wulkanem (3718 metrów n.p.m).

Inną przepiękną wyspą, tworzącą archipelag Wysp Kanaryjskich jest Gran Canaria. Jest to urokliwa wyspa z pięknymi krajobrazami, plażami, a także wulkanicznym masywem górskim. Panuje tutaj łagodny klimat podzwrotnikowy, który służy wypoczynkowi. Wyspa jest zielona przez cały rok.

Z kolei Fuerteventura to wyspa oddalona zaledwie 100 kilometrów od Afryki. Miejsce znane jest z malowniczych plaż, które uważane są za najpiękniejsze na całym archipelagu. W przeciwieństwie do pozostałych wysp jest raczej płaska. Nie posiada w centrum wysokiego pasma bądź szczytu górskiego. Ukształtowanie terenu sprawia, że nie ma tu żadnej bariery, która zatrzymywałaby silne wiatry. W związku z tym zakątek jest idealny dla miłośników sportów wodnych (m.in. windsurfingu). Wyspa ponadto przyciąga łagodnym klimatem, który charakteryzuje się tutaj brakiem deszczu niemal przez cały rok.

Serbia

To z tego bałkańskiego kraju pochodzi Filip Marković. Serbia należy do najtańszych kierunków turystycznych w Europie. Przyciąga malowniczymi górami, kanionami, wodospadami. Godne obejrzenia są twierdze i monastyry ukryte w lasach i dolinach. Warto również odwiedzić Belgrad - z kapitolińskim klubem FK Partizan Marković związany był na początku swojej kariery. Stolica kraju należy do najstarszych miast w Europie. Znajdują się tutaj stylowe restauracje oraz kawiarenki. Na uwagę zasługuje twierdza Kalemegdan z czasów imperium osmańskiego. Warto obejrzeć Muzeum Narodowe, Muzeum Etnograficzne, czy Muzeum Sztuki Współczesnej.

Warte odwiedzenia są również Serbskie Ateny, czyli leżący w północnej części kraju Nowy Sad. To ważne centrum kulturalno-gospodarcze charakteryzuje bardzo malownicza lokalizacja. Miasto położone jest nad Dunajem, zaś na południe od jego granic wznosi się pasmo Fruska Gora, które porośnięte jest winnicami. Miasto ma ładną starówkę, a turystów przyciąga głównie twierdza Petrovaradin. Leży ona na przeciwległym do miasta brzegu rzeki, dzięki czemu stanowi jeden z jego najlepszych punktów widokowych.

KOMENTARZE
~Tulula(2019-09-27 14:36:49)
O na Teneryfę to bym pojechała, szczególnie teraz jak się zimno robi :-)
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane