Lavicka: Musimy zrobić dobrą analizę

27.09.2019 (23:18) | Krzysztof Banasik

fot.: Marcin Polański

Wiedzieliśmy, że ten mecz w Kielcach będzie dla nas ciężki. Korona dostała impuls, ma nowego trenera i ich gra w Pucharze Polski była dobra, walczyli. Nie możemy być zadowoleni, bo przegraliśmy, ale mieliśmy swoją sytuację na początku meczu – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Vitezslav Lavicka. Poniżej dalszy ciąg wypowiedzi.


 

Vitezslav Lavicka: Korona czekała na swoje szanse i też miała dobre okazje. Przy bramce popełniliśmy indywidualny błąd w rozegraniu piłki od tyłu. Nasza seria spotkań bez porażki się zakończyła. Musimy zrobić dobrą analizę i zmobilizować wszystkie siły na następny mecz, który zagramy z Jagiellonią we Wrocławiu.To był dla Śląska trudny tydzień – porażka w Pucharze Polski i dzisiaj pierwsza przegrana w lidze.

Taka jest piłka. Na Widzewie zrobiliśmy rotację, bo mamy na jedną pozycję po dwóch zawodników i to był dla nich test. Nie zrobiliśmy wyników i to jest problem. Musimy zejść na ziemię i pracować.Jakie były przyczyny zmian Exposito i Łabojko?

Exposito zszedł, bo grał trzeci mecz w krótkim czasie i nie miał już tyle energii co wcześniej. Kuba Łabojko – to on łatwo stracił piłkę przy bramce, którą zdobyła Korona. Trzeba przyznać, że Korona dobrze czekała na tę sytuację, zrobiła agresywny pressing.Czy sztab trenerski rozmawia ze Szczepanem, żeby go trochę uspokoić? Wszedł na boisko i po chwili powinien wylecieć za czerwoną kartkę.

Szczepan był dzisiaj przemotywowany, ale to nie jest zawodnik, który gra nie fair. Był faul, ale wynikał z walki.Czy na ten mecz mogła mieć wpływ porażka z Widzewem?

Myślę, że podjęliśmy dobrą decyzję, że nie wróciliśmy po spotkaniu w Łodzi do Wrocławia, tylko zostaliśmy w Gutowie. Mieliśmy tam bardzo dobre warunki do treningu i odnowy. Niestety zabrakło dobrego wyniku. Zrobiliśmy analizę meczu z Widzewem, zmotywowaliśmy chłopaków, by dobrze zagrali z Koroną. Musimy dać im teraz wsparcie, żeby dobrze przygotowali się do kolejnego spotkania.