Wreszcie! Nowy sponsor główny Śląska

01.10.2019 (15:31) | Drom | skomentuj (10)
Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiony został nowy sponsor główny klubu.


 

Umowa z Noblebet obowiązywać będzie przez 3 sezony, a w ramach pakietu firma otrzymała m.in. reklamę na bandach i miejsce z przodu koszulki meczowej. Nie oznacza to jednak, że kończy się współpraca z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Na trykotach piłkarzy WKS-u z tyłu poniżej kołnierzyka znajdzie się logo Przylądka Nadziei.

Negocjacje z nowym podmiotem z branży bukmacherskiej zakończyły się już przed startem sezonu, jednak firma nie chciała ogłaszać rozpoczęcia współpracy zanim technicznie będzie gotowa do zaoferowania atrakcyjnego produktu. Śląsk otrzymywał jednak za ten czas normalne wynagrodzenie, a Noblebet zgodził się udostępnić miejsce na koszulce Fundacji.

– Wspierając Śląsk chcemy również podzielić się naszą pasją do sportu z kibicami. Mamy nadzieję, że oni również będą zadowoleni z naszej współpracy i dla nich na najbliższy mecz z Jagiellonią przygotowaliśmy coś specjalnego – informowała Agnieszka Wójtowicz, prezes Noblebet.

Marka Noblebet od 1 października rozpoczęła intensywną kampanię promocyjną w mediach społecznościowych, a piłkarze Śląska w koszulkach z nowym sponsorem głównym wystąpią w meczu z Jagiellonią Białystok. Jak wyglądają nowe stroje zaprezentowali Krzysztof Mączyński i Adrian Łyszczarz.

- Po raz pierwszy w historii Śląska Wrocław mamy trzech sponsorów komercyjnych na strojach. Mamy także wielu partnerów komercyjnych w Akademii. Po raz pierwszy w historii Śląsk sprzedał także wszystkie dostępne loże w części Silver – cieszył się wiceprezes Wojciech Bochnak.

Koszulki, w których dotychczas występowali podopieczni trenera Vitezslava Lavicki będą wystawione na licytację, z której dochód wesprze Fundację. Jako pierwsi strój Krzysztofa Mączyńskiego za kwotę 10.000 zł zakupił właśnie Noblebet, a kapitan własnoręcznie podpisał ją i przekazał ją na ręce przedstawicieli sponsora.


KOMENTARZE
~kibol(2019-10-04 12:23:40)
@Fiume76 Pełna zgoda - dlatego napisałem, że spadek wyników od sezonu mistrzowskiego 2012 do obecnego, wpłynął na wartość reklamową Śląska. Pozycja w tabeli - brak Śląska w pierwszej 3 i "pewność", że to drużyna, która ma szansę na walkę o mistrzostwo pozycjonuje Śląsk na takiej, a nie innej wartości. Dlatego podkreślam, że musimy przede wszystkim zbudować stabilny klub, ze stabilną pozycją w górnej 4, bo to jest cel i wyznacznik - być, albo nie być - Śląska Wrocław. Obaj wiemy, że słabe sezony Śląska, to wina zarządu, machlojek transferowych wewnątrz - układów, układzików z managerami, wałków, wałeczków z urzędasami miasta... Bez właściciela i kasy (prawdziwej) od sponsorów, nie ma przyszłości, ale to niestety obłędne koło - bo bez wyników nie będzie właściciela i sponsorów, dlatego ten sezon jest tak ważny i krok po kroku w każdym meczu do globalnego sukcesu klubu - Śląsk Wrocław.
fiume76(2019-10-04 07:19:49)
Kibol, gdyby tak przeliczać koszt reklamy, to inni waliliby do Śląska drzwiami i oknami. Jak komuś mało 1 mln/rok, niech sam da 1,2 mln na rok a na pewno Śląsk podpisze z nim umowę. To miejsce na koszulce nie jest warte tyle ile krzyczysz, a ile ktos da. Śląsk marketingowo podupadł przez ostatnie 5 lat, jest w wycenie poniżej wielu klubów w Polsce. Zawdzięczamy to m. in. epoce Alvariniów, Grajcarów, Rierów i innych portugalskich i hiszpanskich sklepikarzy. Poza tym przypomnij, w której części tabeli Śląsk gra od 5 lat? Śląsk zagra dziś z Jagiellonią o 20.30. Spoty 30-sekundowe w najbardziej ogladanych telewizjach kosztuja 50-100 tys. Ale ogladalnosc wynosi powyzej 2 mln. Śląska moze obejrzy z 200-300 tys osob, z czego widz zainteresowany jest meczem a nie reklamami, których w dodatku w tym meczu przewija się dziesiątki i nie 100% czasu a może co najwyżej 10%. Bo nie mów że z głównego ujęcia kamery widzisz co ma Śląsk na koszulce. Łatwiej dostrzec reklamy na bandach. I dlatego koszulka ŁKS czy Rakowa warta jest 600 tys, Śląska 1 mln, a Lecha ktory czesto gra w pucharach i ma wiele wyższą oglądalność ze 4 mln zł. Taka jest smutna prawda. I tyle na ten temat.
~kibol(2019-10-02 21:12:06)
Słabe wyniki, słabi sponsorzy - zawodowy sport to komercja, nie uciekniemy od tego, ale możemy się w tym odnaleźć. Może ta kwota, nie jest jednak tragiczna, choć już nie taka, jak od Tauronu w sezonie mistrzowskim i kolejnych. PS cytuję: "Nieoficjalnie mówi się, że za współpracę z Noblebet klub z Oporowskiej ma dostać w skali roku więcej, niż od poprzedniego sponsora, którym również była firma z branży bukmacherskiej. ForBET w sezonie 2018/19 płacił Śląskowi nieco ponad 1 mln złotych (w razie dobrych wyników sportowych ta kwota mogła wzrosnąć do blisko 1,5 miliona). Według naszych ustaleń, suma obiecana przez Noblebet jest "nieco lepsza" niż warunki, gwarantowane przez ForBET. Zarząd Śląska negocjował możliwość dalszej współpracy z dotychczasowym sponsorem, ale do porozumienia nie doszło. ForBET, rozczarowany dwoma latami słabych wyników sportowych, proponował kwotę, w której zmienna, uzależniona od wyniku sportowego, była - w ocenie władz Śląska - za duża.
Noblebet nie był jedynym kandydatem do zastąpienia ForBETu. Rozmawiano także z STS oraz Betclic."
~kibol(2019-10-02 20:19:35)
@dev Marny 1 mln zł, za reklamę na koszulkach drużyny, która pokazywana jest co tydzień w meczach w Canal + Sport - w całej Polsce i za granicą. Mój brat pracował w WFF - obecnie CeTA Wrocław (wytwórnia filmów i reklam video) - 1 minuta reklamy telewizyjnej w dobrym czasie antenowym, to koszt emisji / reklamy liczony w tysiącach zł (tak koszt mega olbrzymi, dlatego emisja reklamy w TV trwa 2-3 minuty), to pomnóż przez pozostałe jeszcze 27 meczy i 90 minut + 15 minut logo sponsora na tzw. "ściance" w przerwie + zdjęcia w gazetach z meczów itd. - za marny 1 mln zł przez 3 lata - firma "no name" zrobiła biznes życia. Ciekawi mnie też, czy to jest faktycznie tylko 1 mln zł ? Czy ktoś może to zweryfikować ?
~dev(2019-10-02 15:05:20)
Patrząc na zasięgi noblebet w mediach społecznościowych i rozpoznawalność ich marki(którą trzeba określić mianem "a kto to tak właściwie jest?") trzeba im pogratulować zagrywki. Marny milion za tego typu reklamę w jednym z największych polskich miast? Mam nadzieję, że te informacje to taki kiepskiej jakości przeciek bo to nie starcza na miesiąc wypłat dla osób związanych z klubem.
~Bartłomiej C.(2019-10-02 09:15:59)
Jeśli prawdą jest co piszecie, że kontrakt opiewa raptem na 1mln zł rocznie, to jest to żenada, a nie sukces działaczy. Wstyd takim kontraktem się chwalić. Tym bardziej podpisanym na aż 3 lata....
~k.(2019-10-01 22:18:58)
Ja bym nie narzekał, kolejny sponsor jest już dopełnieniem pozostałych dwóch sponsorów na koszulce, ponadto są liczni mniejsi, wykupione loże biznesowe. Do tego pieniądze od oficjalnych sponsorów ekstraklasy i najważniejsze - kasa za prawa telewizyjne. Oczywiście są jeszcze przychody od nas kibiców, którzy kupujemy bilety i gadżety klubowe. Do tego jeszcze jest jeszcze coroczna dotacja miejska. Naprawdę wygląda, iż obecny zarząd dobrze ogarnął temat budżetu i chwała mu za to.
~kibol(2019-10-01 19:10:48)
Przypomnę, że Tauron płacił 5 mln rocznie, a NobleBet 1 mln rocznie - spadek atrakcyjności reklamowej przez spadek wyników sportowych ? Czy teraz niektórzy wreszcie zrozumieją, że nie chodzi o pompowanie balonika, o wyniki tylko, ale o istnienie klubu - Śląska Wrocław, którego nie będzie w komercyjnym świecie sportu, jeśli nie będzie wygrywał i na stałe przebywał w pierwszej 3, walcząc co roku o LE. Gra toczy się o wyższą stawkę, niż tylko wyniki sezonowe - sukcesy sportowe, walka jest o być lub nie być.
https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/pko-ekstraklasa/slask-wroclaw/slask-wroclaw-ujawnil-sponsora-glownego-nowa-umowa-wojskowych/b7ckkpj
~kibol(2019-10-01 18:41:33)
Cytat za jedną z gazet: "Piłkarski Śląsk Wrocław ma sponsora głównego. Klub może zarobić nawet milion złotych"..."nawet milion", a to znaczy, że może być i mniej.
~kibol(2019-10-01 17:36:56)
Dobrze, że jest sponsor. Teraz pytanie - ile na tym zarobi / zyska Śląsk Wrocław ? W mediach - gazetawrocławska pojawiła się wzmianka, że Śląsk otrzyma rocznie 1 mln zł ? To niewiele od sponsora głównego... za miejsce na koszulce drużyny ekstraklasowej. Czy Śląsknet ma info o warunkach tej współpracy, wniesionych funduszy, kwoty za jaką Śląsk sprzedał miejsce na koszulce ? Dla nas kibiców to jest istotna informacja, bo już bezgotówkowych właścicieli Śląsk miał i ma, nie ilość, a jakość czas promować. Oby ci sponsorzy - tak wielu, nie okazali się tak samo liczni i wartościowi, jak "wyrównani" zmiennicy po 3 na każdej pozycji. Niewiele informacji o tym głównym sponsorze - stać go kupić Śląskowi choć jednego wartościowego, gotowego na już, napastnika ? Obawiam się, że 1 mln zł, nie da Śląskowi zbyt wiele, to zaledwie 83 333 zł miesięcznie, 20 833 za mecz, około 1 tys. zł za koszulką - reklamę. Proszę o dokładne info na temat tego sponsora i warunków dla Śląska.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane