Rezerwy walczą o Puchar Polski

01.10.2019 (17:22) | Szymon Janiec | fot. Rafał Sawicki | skomentuj (1)
Choć pierwsza drużyna Śląska odpadła z rozgrywek pucharowych, w grze wciąż są jego rezerwy. Stawka jest jednak o wiele mniejsza, bowiem zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu regionalnym zagwarantuje sobie udział w rozgrywkach centralnych w kolejnym sezonie. Przed Śląskiem II kolejny mecz w drodze do finału.


 

Już w środę, 2 października, podopieczni Piotra Jawnego pojadą do Trzebnicy, gdzie w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu regionalnym będą mierzyć się z GKS Polonią Trzebnica.

Podopieczni trenera Jacka Imianowskiego, swoją drogą dobrze znanego starszym kibicom Śląska, spisują się bardzo słabo w IV lidze. Po ośmiu kolejkach zamykają ligową tabelę z bilansem dwóch remisów i aż sześciu porażek. W Pucharze Polski radzą sobie jednak bardzo dobrze. W 1/32 finału pokonali KS Łozina 2:0, a przed dwoma tygodniami dosłownie rozbili Spartan Marszowice, wygrywając aż 6:0.

Słabej formy zespołu z Trzebnicy trzeba dopatrywać się między innymi w sporych roszadach kadrowych. Z klubu latem odeszło wielu zawodników gwarantujących jakość. Polonia dokonała także kilku wzmocnień, z których zdecydowanie najbardziej emocjonującym było przybycie do klubu Daniela Łuczaka. Były zawodnik i wychowanek Śląska zdecydował się na zaskakujący ruch, jakim było przeniesienie się do IV ligi. Wszak ma on na koncie nawet występy w ekstraklasie. Poza Łuczakiem w drużynie z Trzebnicy występuje także kilku innych piłkarzy, wcześniej szkolonych w Śląsku. Warto wspomnieć choćby o Oliwierze Poważnym czy Filipie Turkowydzie.

Młodzi zawodnicy Śląska są zdecydowanym faworytem tego spotkania. W 1/32 finału zdemolowali oni a-klasową drużynę Świtezi Wiązów aż 18:0, a w kolejnej rundzie okazali się lepsi od Orła Pawłowice. Mimo, że przez większość meczu musieli grać w osłabieniu, wygrali 3:1. Po awansie do III ligi spisują się fantastycznie, przewodząc ligowej stawce.

Trzeba jednak dodać, że o ile na meczach ligowych często widujemy w składzie Śląska twarze dobrze znane z pierwszego zespołu, o tyle w rozgrywkach pucharowych raczej obejrzymy ustawienie złożone z zawodników stricte drugiej drużyny. Pierwszy gwizdek w środę, 2 października, o godzinie 16:30 na Fair Play Arenie w Trzebnicy.

ŚLĄSKnet jak zawsze będzie obecny na miejscu, a tym razem zaplanowaliśmy dla was transmisję live z komentarzem! Jeśli nie możecie wybrać się osobiście na stadion, oglądajcie nas na naszym kanale na Twitchu.

Przewidywany skład: Frasik - Izydorczyk, Łazarowicz, Kucharczyk, Sobczak - Szpakowski, Sztylka, Kotowicz, Krocz, Samiec-Talar - Bergier

KOMENTARZE
~Tomek(2019-10-01 21:10:24)
No to bedzie ciekawy meczyk.
Zobaczymy jak to wyjdzie,,,, Łuczak przeciwko Jawny (powodzenia pany)
A dlaczego Łuczak jest w 4ej lidze zapytajcie się p. DYREKTORA on wie doskonale jaki błąd popelnił na temat Dannego
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane