Pracowity okres oldbojów

07.10.2019 (23:08) | Jacek Bratek | fot.: Krzysztof Banasik
Oldboje Śląska mają za sobą intensywny okres. Od 3. sierpnia najstarsi zawodnicy Śląska rozegrali łącznie 15 spotkań - w kategorii 35+, 45+, dwa mecze charytatywne, spotkanie na otwarcie stadionu w Wiązowie i turniej w Osiecznicy.

Oldboje 45+ rozgromili w derbach Wrocławia Polonię 5:1. Śląsk bardzo szybko uzyskał przewagę po bramkach Miazgowskiego, Jankowskiego i Draczyńskiego (rzut karny). Przed przerwą gola dorzucił Sznajder. W drugiej połowie piątą bramkę strzelił Grochowski, na co Poloniści odpowiedzieli jednym golem.

Warto dodać, że Śląsku w tym meczu zagrali tak zaawansowani wiekowo zawodnicy jak Romuald Szukiełowicz (70 lat), Tomasz Wilczyński (68), Henryk Charucki (64) i Leszek Matusz (60).

Skład Śląska: Tkaczyk (Wilczyński) - Jankowski, W.Tęsiorowski, P.Tęsiorowski, Oskierko - Draczyński, Żuk, Miazgowski, Grochowski, Sznajder, Ciota oraz Przybyła, Charucki, Stańczak, Kozak, Działa, Sekunda, Szukiełowicz, Wróbel, Matusz.

Oldboje 35+ pewnie pokonali w Oleśnicy Pogoń 4:0. Wynik został ustalony do przerwy. Prowadzenie uzyskał Rosiński strzałem z ostrego kąta. Ten sam zawodnik uderzeniem zza pola karnego podwyższył na 2:0 po akcji Kowalczyka. Chwilę później role się odwróciły – po podaniu Rosińskiego do siatki trafił Kowalczyk. Wynik meczu ustalił Rosiński strzałem z dystansu po akcji Króla.

Skład Śląska: Jamowski, Jankowski, Dudzik, Nakielski, Obała, Draczyłski, Jasiński, Brzęczek, Rosiński, Wielgus - Kowalczyk oraz Przybyła, Sekunda, Król, Mikuś, P.Tęsiorowski, Grochowski, Stańczak.