Ból głowy? Częsta ostatnio przypadłość

08.10.2019 (21:09) | Krzysztof Banasik | skomentuj (9)
Jeśli trener Vitezslav Lavicka cierpi na ból głowy po ostatnim spotkaniu Śląska, w którym Wojciech Golla zobaczył czwartą żółtą kartkę, eliminującą go w kolejnym meczu, to po pojedynku rezerw ze Ślęzą Wrocław ból musi być już nie do zniesienia.


 

A wszystko przez kontuzję… głowy, a konkretnie kości i przegrody zatok czołowych Piotra Celebana. Były kapitan WKS-u miał duże szanse na to, by wykorzystać nieobecność Golli i powrócić do pierwszego składu w Ekstraklasie po ponad dwóch miesiącach. Niestety Celik w 74. minucie wspomnianego spotkania drugiej drużyny zderzył się z jednym z przeciwników i nie był w stanie kontynuować gry.

Sport to zdrowie, ale niestety nie tym razem. Nastąpiło pęknięcie kości, na szczęście bez przemieszczenia, więc obejdzie się bez operacji. Przerwa potrwa około 6 tygodni – napisał Celeban na swoim profilu na Facebooku.

Jakie warianty pozostały Laviczce? W kadrze Śląska jest obecnie dwóch żelaznych środkowych obrońców – to Golla i Isreael Puerto. Dwóch kolejnych grywa głównie w rezerwach i dostało szansę w Pucharze Polski – to Celeban oraz Mariusz Pawelec. To prawdopodobnie ambasador KKN Wrocław dostanie szansę gry przeciwko Rakowowi Częstochowa.

Dla Pawelca byłyby to jednak pierwsze minuty w Ekstraklasie w tym sezonie, dlatego trener musi rozważać też inne opcje. Piątym stoperem w kadrze jest Konrad Poprawa, ale zdecydowanie bardziej prawdopodobnym wariantem jest z przesunięcie Dino Stigleca do środka i wystawienie na lewej obronie Mateusza Hołowni.

Stiglec jednak ani razu na środku obrony w Śląsku nie zagrał, nawet w sparingach, znając więc zasady stosowane przez trenera – szansę na pokazanie się dostanie Pawelec, który w pojedynku przeciwko Ślęzie spisał się przeciętnie.

A Wy jak zestawilibyście obronę na Raków?

KOMENTARZE
~dragon99(2019-10-10 10:15:54)
@ FCB.WKS
Tak grał i sprokurował 2 rzuty karne w jednym meczu o ile dobrze pamiętam
~FCB.WKS(2019-10-09 21:21:11)
Kiedyś Cholewiak grał na obronie....
~kibol(2019-10-09 13:29:38)
Ostatecznie mają 2 tygodnie, aby przećwiczyć grę z 3 obrońcami (choć max ryzykowne), albo przekwalifikować Zivulicia na środek obrony - silny, wysoki, agresywny (jak nie sprokuruje czerwonej lub karnego, to da radę). Szkoda, że Celik wypadł, bo sądzę, że w tym meczu oglądalibyśmy starego, dobrego, walecznego Celika, który strzeliłby gola głową - on wie o co walczy. Najgorzej jeśli ani Mączyński, ani Radecki nie będą gotowi, a postawią na Pawelca, Musondę, Exposito...wtedy po serii remisów zacznie się seria przegranych.
~że(2019-10-09 10:14:40)
Stiglec jest wysoki, silny, wywiązuje się z zadań taktycznych. Pawelec od poprzedniego sezonu nie prezentuje się wcale, jest po prostu bezbarwny. Nie widać w nim walki, tylko pokrzykiwanie, a niestety to nie pomoże. Najgorzej, że jeśli Dino zejdzie do środka to lewe skrzydło pozostanie bez wsparcia z tyłu.
Choć jest jedno wyjście, które wcałe nie musi być aż tak tragiczne (chyba, że w ogóle nie było trenowane) - mianowicie zagranie trójką obrońców - Broź - Puerto - Stiglec. Dalej dwójka defensywnych obrońców, Mączyński (lub Zivulic) i Łabojko (lub Zivulic). W pomocy ofensywnie Pich z Płachetną na bokach i w środku Chrapek (lub Markovic), a z przodu Erik (lub Markovic).
Z Rakowem na wyjeździe na pewno będzie ciężko, ale trzeba sobie jakoś z tym poradzić, trzymać głowę wysoko i nisko chodzić na nogach :)
Będzie git! Wierzę w doświadczenie Pana Trenera, a także, że dopisze nam trochę szczęścia :)
~v(2019-10-09 09:20:07)
Dużo zdrowia, Celik!
~luk2902(2019-10-08 23:37:56)
Puerto - Stiglec
~Mongoloid(2019-10-08 22:21:13)
Moim zdaniem Pawelec w pojedynku przeciwko Ślęzie nie spisał się przeciętnie, tylko fatalnie. Głupia czerwona kartka w meczu z trzecioligowcami?
~abm(2019-10-08 22:04:55)
Broź-Puerto-Stiglec-Hołownia. Cholernie niebezpieczne ale chyba sensowniejsze niz z Pawelcem. Słabo zagrał w pucharze. Jak grał Poprawa w ostatnich spotkaniach?
~Jano(2019-10-08 21:28:32)
Putnocky- Stiglec,Poprawa,Puerto,Hołownia
Musonda,Mączyński,Łabojko,Marković,Płacheta-Exposito
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane