Jo się wos pytom... Rezerwy jadą do Bytomia!

12.10.2019 (11:35) | Szymon Janiec | fot.: Marcin Folmer
Przed Śląskiem II Wrocław kolejny mecz ligowy. Już w niedzielę, 13 października, podopieczni Piotra Jawnego zmierzą się w Bytomiu z miejscową Polonią.


 

Rezerwy Śląska po świetnym starcie sezonu nieco zwolniły tempo. W ostatnich czterech meczach zdobyły zaledwie cztery punkty, dwukrotnie przegrywając (z Ruchem Zdzieszowice oraz Ślęzą Wrocław). Mimo to wciąż zajmują miejsce na szczycie ligowej tabeli, która dzięki ostatnim wynikom mocno się spłaszczyła - między Śląskiem a ósmą Lechią Zielona Góra są tylko cztery punkty różnicy.

Polonia zajmuje miejsce bezpośrednio za czołówką. Bytomianie plasują się na dziewiątej lokacie, w tym sezonie radząc sobie bardzo przeciętnie. Wygrali cztery mecze, tyle samo przegrali, a całość wyników dopełniają dwa remisy. W ostatniej kolejce pokonali ROW Rybnik 2:1.

W drużynie Polonii próżno szukać głośnych nazwisk. Największą gwiazdą drużyny jest bez wątpienia Marcin Lachowski. Doświadczony pomocnik już od 2014 roku jest związany z klubem z Bytomia. Kapitan Polonii jest także jej najlepszym strzelcem - w dotychczasowych meczach zdobył cztery bramki. Tyle samo trafień na koncie ma najlepszy strzelec rezerw. Piotr Samiec-Talar niedawno wrócił do gry po kontuzji i od razu odmienił grę drużyny.

Trener Jawny nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z kilku zawodników. Kontuzje wciąż leczą Oliwier Wypart, Mathieu Scalet, Patryk Ostrowski oraz Jakub Jarzębowski. W spotkaniu nie wystąpi także Marcin Szpakowski, który jest na zgrupowaniu razem z reprezentacją Polski U19. Weekend wolny od gry ma jednak pierwsza drużyna, a kilku zawodników na pewno będzie chciało pozostać w rytmie meczowym i zgłosi się do dyspozycji trenera. Liczymy szczególnie na występy Mariusza Pawelca, Konrada Poprawy oraz Diego Żivulicia. Być może to spotkanie ułatwi trenerowi Laviczce wybór drugiego stopera na mecz z Rakowem - kontuzjowany bowiem jest Piotr Celeban, a za kartki pauzować będzie musiał Wojciech Golla.

Mecz spotkania Polonia Bytom - Śląsk II Wrocław już w niedzielę, 13 października o godzinie 15:00. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Szombierek.