Co słychać u zgód?

15.10.2019 (08:51) | ADana | skomentuj (0)
W trakcie ostatniej przerwy reprezentacyjnej nasze zgody miały w sumie, aż siedmiu reprezentantów, a jedyną drużyną, która rozegrała mecz ligowy był Motor Lublin. Więcej w najnowszym „Co słychać u zgód?”.

Lechia Gdańsk

Czterech zawodników Lechii wystąpiło w swoich narodowych drużynach podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej. Serb Filip Mladenović zagrał w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Paragwajem oraz również zwycięskim 2:1 spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Litwą. Karol Fila wystąpił w meczu eliminacji mistrzostw Europy U21 z Rosją U21, który zakończył się wynikiem 2:2. Słowak Lukas Haraslin dwukrotnie zremisował 1:1. Najpierw w meczu eliminacji mistrzostw Europy z Walią, a potem w spotkaniu towarzyskim z Paragwajem. Ostatni z kadrowiczów Tomasz Makowski wystąpił w dwóch meczach Elite League U20, w których Polska U20 najpierw pokonała Niemcy U20 4:3, a potem przegrała z Holandią U20 1:2. W obydwu spotkaniach pomocnik Lechii strzelił po jednej bramce.

Następny mecz: 20.10. POLSKA: PKO BP Ekstraklasa – Kolejka 12
15:00 Arka Gdynia – Lechia Gdańsk (CANAL+)

Miedź Legnica

W drużynie Miedzi znalazło się dwóch kadrowiczów, Artur Pikk oraz Henrik Ojamaa. Obydwaj reprezentowali Estonię w eliminacjach mistrzostw Europy. Estonia w ostatnich dniach rozegrała dwa mecze eliminacyjne. Jej rywalami była Białoruś oraz Niemcy. W obydwu spotkaniach wystąpił Ojamaa. Pikk zagrał tylko w przegranym 0:3 meczu z naszymi zachodnimi sąsiadami. Z kolei z kadrą Białorusi Estończycy bezbramkowo zremisowali.

Następny mecz: 18.10. POLSKA: Fortuna 1 Liga – Kolejka 14
20:45 Miedź Legnica – Stomil Olsztyn (Polsat Sport Extra)

Motor Lublin

Lublinianie odnieśli drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. W ostatniej kolejce III Ligi – Grupy IV pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Bramki dla Motoru zdobyli Tomasz Swędrowski i Michał Paluch. Trzy punkty zainkasowane przeciwko drużynie z Tarnobrzega pozwoliły awansować lublinianom na trzecie miejsce w tabeli. Ich strata do lidera wynosi po dwunastu kolejkach sześć oczek.

Następny mecz: 19.10. POLSKA: III Liga – Grupa IV – Kolejka 13
17:00 Motor Lublin – Korona Kielce 2

Opawa

Jedynym kadrowiczem w drużynie Opawy podczas ostatniej przerwy reprezentacyjnej był Pavel Sulc. Wystąpił on w zremisowanym 1:1 meczu Elite League U20 ze Szwajcarią U20.

Następny mecz: 20.10. CZECHY: 1. Liga – Kolejka 13
15:30 Bohemians 1905 – Opawa