Cenne zwycięstwo

15.10.2019 (21:00) | Dominik Szpik | fot. Paweł Lipnicki | skomentuj (3)
Młodzieżowa reprezentacja Polski po nie łatwym spotkaniu pokonała rówieśników Serbii 1:0. Mimo trudności spotkania podopieczni trenera Michniewicza zaprezentowali się z dobrej strony. Swoją szansę otrzymał również zawodnik Śląska Przemysław Płacheta, który pojawił się na boisku w 74 minucie.

Cztery mecze, 10 punktów, 8 zdobytych bramek i dwie stracone. Póki co jesień dla kadry U-21 wygląda bardzo dobrze i nawet potyczka z Rosją nie zaciera dobrego wrażenia, jakie pozostawiają po sobie biało-czerwoni. Serbowie to obok Rosjan najsilniejszy rywal z grupy eliminacyjnej do młodzieżowych Mistrzostw Europy 2021, co było zresztą widać w dzisiejszym meczu. Podopieczni trenera Stolica postawili bardzo trudne warunki swoim rywalom, ale też Polacy nie pozostawali dłużni. Szczególnie aktywny był Kamil Jóźwiak. Bardzo dobrze kreował akcje ofensywne na skrzydle i posłał kilka dobrych piłek w pole karne, lecz jego koledzy mieli problem z przecięciem podań. Gola na wagę zwycięstwa zdobył 18-letni Mateusz Bogusz na co dzień występujący w Leeds United. W 79. minucie Polacy wyprowadzili świetny kontratak, Bogusz dostał podanie od Klimali i strzałem niemal na pustą bramkę zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W tym momencie biało-czerwoni zajmują pierwsze miejsce w swojej grupie z dwoma punktami przewagi nad Rosjanami.
Przemysław Płacheta rozegrał poprawne 15 minut i nie wyróżnił się niczym szczególnym. Po niezbyt udanym spotkaniu z Rosją i tylko końcówką rozegranego meczu z Serbami, Płacheta wraca do Wrocławia dalej ciężko pracować na swoją pozycję zarówno w kadrze, jak i w klubie.

Polska - Serbia 1-0 (0-0)
Bramka - 1-0 Bogusz (79.)

Polska: Grabara - Gumny, Sobociński, Walukiewicz, Pestka - Listkowski (74. Płacheta), Fila, Dziczek - Bogusz (86. Wiśniewski), Klimala (90.+3 Tomczyk), Jóźwiak.

Serbia: M. Ilić - Nisić (60. Sehović), Masović, Pavlović, Kamenović - I. Ilić (84. Vlahović), Petrović, L. Ilić (60. Birmancević) - Adzić (73. Cumić), Joveljić (73. Tedić), Stuparević.