Co słychać u zgód?

22.10.2019 (09:36) | ADana | skomentuj (0)
Zwycięstwo, dwa remisy i porażka to bilans naszych zgód w pierwszej kolejce ligowej po
październikowej przerwie reprezentacyjnej. Więcej w najnowszym „Co słychać u zgód?”.

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie po bardzo emocjonującym meczu zremisowali na wyjeździe z Arką Gdynia 2:2. Spotkanie
na dobre rozkręciło się w drugiej części gry. Sześć minut po przerwie Flavio Paixao wyprowadził Lechię
na prowadzenie, które dwie minuty później podwyższył Artur Sobiech. Przy obu bramkach asystował
Lukas Haraslin. Bramkę kontaktową dla zespołu z Gdyni kwadrans przed końcem meczu zdobył Michał
Nalepa. Największe emocje miały jednak miejsce w doliczonym czasie gry. Sędzia tego spotkania
Tomasz Kwiatkowski doliczył, aż dziesięć minut, co okazało się zbawcze dla gospodarzy, którzy drugiego
gola zdobyli właśnie w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry. Autorem tej bramki i bohaterem
gdynian został Marko Vejinović. Jakby emocji było mało minutę później czerwoną kartkę dostał
obrońca Lechii Żarko Udovicić.

Punkt zdobyty przez Lechię w derbach Trójmiasta oznacza, że gdańszczanie po dwunastu kolejkach
zajmują szóste miejsce z dorobkiem 20 punktów. Tyle samo oczek co zespół z Gdańska ma jeszcze
czwarta Jagiellonia Białystok, piąta Cracovia i siódma Legia Warszawa.

Następny mecz: 26.10. POLSKA: PKO BP Ekstraklasa – Kolejka 13
20:00 Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze (CANAL+ Sport)

target=blank>

Miedź Legnica

Miedzianka wygrała drugie ligowe spotkanie z rzędu. W piątek na własnym boisku rozgromiła Stomil
Olsztyn 4:1. Bramki dla legniczan w tym spotkaniu zdobywali Marcin Warcholak, Valerijs Sabala, Jakub
Łukowski oraz Dawid Kort. Z kolei gola honorowego dla zespołu gości strzelił Mateusz Gancarczyk.

Sześć punktów zdobytych w dwóch meczach pozwoliło Miedzi na zajmowanie piątego miejsca w tabeli
po 13 rozegranych spotkaniach. Jej dorobek punktowy wynosi 23 punkty co oznacza, że traci zaledwie
dwa oczka do miejsca dającego awans, ale również ma tylko dwa punkty przewagi nad siódmą pozycją,
która nie daje możliwości grania nawet w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Następny mecz: 22.10. POLSKA: Fortuna 1 Liga – Kolejka 13
17:30 GKS Tychy – Miedź Legnica

Motor Lublin

Lublinianie po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem zremisowali, aż 4:4 z Koroną Kielce 2. Motor
dwukrotnie w tym spotkaniu przegrywał, raz nawet dwoma bramkami, ale za każdym razem
doprowadzał do remisu. Po przerwie to lublinianie wyszli na prowadzenie 4:3 po bramce Tomasza Swędrowskiego, ale na niecałe 25 minut przed zakończeniem spotkania kielczanie wyrównali za sprawą
gola Artura Piroga.

Punkt zdobyty w starciu z liderem III Ligi – Grupy IV spowodował spadek Motoru na siódme miejsce w
tabeli. Obecnie traci on sześć oczek do pierwszej lokaty.

Następny mecz: 26.10. POLSKA: III Liga – Grupa IV – Kolejka 14
15:00 Hutnik Kraków – Motor Lublin

Opawa

Opawianie przegrali drugi mecz z rzędu w lidze. Tym razem lepszy od nich okazał się Bohemians 1905,
który wygrał na własnym boisku 1:0. Dla Opawy to 11 kolejne spotkanie ligowe bez zwycięstwa, a tylko
trzy z nich zakończyły się remisami. Opawianie nie wygrali ligowego meczu od 28 lipca.

Sytuacja Opawy w tabeli jest coraz gorsza. Cały czas zajmuje ostatnie miejsce, a jej strata do
bezpiecznego miejsca wynosi już sześć punktów.

Następny mecz: 26.10. CZECHY: 1. Liga – Kolejka 14
14:30 Slovacko – Opawa