Lavička: Czas pokazać, że mamy umiejętności

25.10.2019 (18:32) | Wojtek Peciakowski | fot. Paweł Kot | slaskwroclaw.pl | skomentuj (7)
Zapraszamy do lektury zapisu wypowiedzi Vitezslava Lavički. Trener Śląska Wrocław na przedmeczowej konferencji poruszył m.in. tematy kontuzji zawodników oraz obecnej dyspozycji zespołu.


 

Obecnie mamy trudniejszy czas dla wszystkich w klubie. Ta część sezonu nie jest łatwa, jednak ja wierzę w zawodników, w sztab, we wszystkich w klubie. Przygotujemy się do meczu z Arką jak najlepiej i w niedzielę chcemy odnieść zwycięstwo.

Od początku sezonu mieliśmy dobre wyniki, nasza gra mogła się podobać, a teraz jest faza, gdy spadliśmy w tabeli. Różnice nie są jednak duże i dla nas mecz przeciw Arce będzie bardzo ważny również z tego powodu. Jeżeli wygramy, znów będziemy blisko góry tabeli. Mamy oczywiście respekt dla Arki, za nimi zmiana trenera i bardzo ważny pod względem psychologicznym mecz przeciwko Lechii, w którym doprowadzili do remisu w ostatnich sekundach, choć wcześniej przegrywali już dwoma golami. Przyjadą do nas z dużą pewnością siebie.

To dla nas bardzo ważne, czy Israel Puerto wystąpi w niedzielę. To zawodnik, który chce grać, chce pomóc drużynie. Jest skupiony na tym, by być z powrotem na boisku. On, jak i nasz sztab medyczny, robią bardzo dobrą robotę. Nie ukrywam jednak, że jego występ stoi pod znakiem zapytania. Szansa jest, ale decyzję podejmiemy dopiero po ostatnim treningu przed meczem. Co do Diego Żivulicia - z nim sprawa jest jeszcze poważniejsza, ponieważ ma złamany nos z przemieszczeniem. Jego występ nie jest wykluczony, choć szansa na to jest chyba nieco mniejsza niż w przypadku Israela.

Filip Marković w meczu z Rakowem złapał skurcz. Miał jeszcze trochę problemy na treningu, ale pracuje z drużyną. Oczywiście, jednym z powodów może być to, że przez ostatni rok prawie w ogóle nie grał w meczach. Przez to ryzyko kontuzji jest większe, jednak Filip bardzo dobrze pracuje na treningach, również dodatkowo z trenerem przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutami.

Przepraszam, ale nie chcę odkrywać już dziś kart co do składu. Na pewno system zaplanowany na mecz z Rakowem nie funkcjonował tak, jak trzeba. Chcieliśmy, by w naszych atakach było więcej szybkości i zwrotności, żeby przeciwstawić się silnym i wysokim defensorom Rakowa. Jednak pokazaliśmy za mało jakości, konkretów. Analizowaliśmy ten mecz, chłopaki dobrze wiedzą, co powinni zrobić lepiej. Wierzę w nich, teraz jest czas pokazać, że mamy umiejętności, pewność siebie i ambicję, by trzymać się w górnej ósemce.

Nasi ofensywni zawodnicy - ogólnie, wszyscy - nie zrobili odpowiednio dobrej roboty na boisku. Pytacie o Roberta Picha - on również, jak cała nasza ofensywa, nie wypadł najlepiej. Jednak to jeden z naszych najlepszych zawodników gdy spojrzymy na statystyki tego sezonu. Ma liczby, bramki.

Analizowaliśmy mecz Arki z Lechią. Widać, że z nowym trenerem ich gra wygląda nieco inaczej, zrobili zmiany. Mają teraz większą pewność siebie dzięki temu co pokazali w derbach. My musimy jednak wykorzystać swoje umiejętności oraz swój stadion, kibiców. Wierzę, że znów dadzą nam wsparcie, dzięki któremu wspólnie odniesiemy ważne zwycięstwo.

KOMENTARZE
~Ja(2019-10-27 14:25:33)
Kibiców bedzie garstka
Mysle że bedzie wygrana Arki ale walczyć chłopcy, walczyć
~geks(2019-10-26 16:47:10)
nie macie
Lef1(2019-10-26 09:25:39)
Panie trenerze dlaczego Pana piłkarze nie oddają strzałów z dystansu to jest bardzo ważny element. Mała liczba piłkarzy bierze udział w ataku na bramkę przeciwnika. I jeszcze jedna dygresja zamiast wątpliwych graczy(Markivic, Zivulic) pozbyliscie się pewniaków(Robak, Piech) oni gwarantowało bramki i zaangażowanie.
~Xyz(2019-10-26 08:21:04)
Też nie podoba mi się jak wygląda nasza gra w ostatnich meczach, ale nie będę się obrażać jak panienka i na stadionie będę!
~G(2019-10-25 23:11:58)
kibicka - mogę się śmiało założyć o flaszkę, że luźno będzie ponad 10 tyś, niedziela(dzień wolny od pracy), godzina 15.00 (czyli nie najgorsza), pogoda (około +20)...tyle w temacie :)
~bajanafun(2019-10-25 21:44:48)
Co ze sprzedaż Śląska? Czy dalej amatorzy z ratusza będą hamować rozwój klubu? Ide na Arkę, ale gdy teraz nie będzie 3 pkt, to będzie moja wizyta na al.Slaska przed sprzedażą klubu. To naprawdę zaczyna być denerwujące.
~kibicka(2019-10-25 20:41:37)
Nie wierzę, że po tych żałosnych meczach - postawie grajków będzie więcej, jak 5 tys ludzi.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane