Podsumowanie 13. kolejki Ekstraklasy

28.10.2019 (16:20) | Daniel Jakowicz | skomentuj (0)
Za nami 13. kolejka Ekstraklasy, w której nie zabrakło emocji, a najważniejszym meczem dla kibiców Śląska był oczywiście wygrany pojedynek z Arką Gdynia i przełamanie serii meczów bez wygranej.

W piątek Cracovia podejmowała przy Kałuży lidera ze Szczecina. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando piłkarzy Pogoni , jednak nie potrafili oni znaleźć drogi do bramki Michala Peskovicia. Po zmianie stron zawodnicy Pasów stwarzali sobie sytuacje, co zaowocowało bramkami Cornela Rapy i Rafaela Lopesa. W 73 minucie drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Jakub Bartkowski i szczecinianie nie potrafili już odwrócić losów spotkania.

Drugą porażkę z rzędu poniósł Lech Poznań,, który uległ Zagłębiu Lubin. Gole dla Miedziowych strzelali Jakub Tosik i Damjan Bohar, a ozdobą spotkania była przepiękna bramka Christiana Gytkjaera w doliczonym czasie gry.

Sobotnie spotkania rozpoczęły drużyny beniaminków. Piłkarze ŁKS-u zdecydowanie lepiej weszli w mecz i po 25 minutach prowadzili już dwoma bramkami. Świetnym z strzałem przy drugiej bramce popisał się Ricardo Guimaraes. W drugiej połowie łodzianie mogli podwyższyć prowadzenie – bramkarz Rakowa Częstochowa Jakub Szumski obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Sekulskiego. Dzięki zwycięstwu ŁKS przeskoczył w tabeli Arkę Gdynia oraz Wisłę Kraków i zajmuje 13. miejsce.

Kolejny mecz to pojedynek Piasta Gliwice i obecnie najsłabszej drużyny w lidze, Korony Kielce. Kibice w Gliwicach mogli jednak obejrzeć wyrównany pojedynek, a każda z drużyn stworzyła po kilka dogodnych sytuacji. Jedyną bramkę w meczu po dobrym dograniu Bartosza Rymaniaka zdobył Jorge Felix.

O pechu mogą mówić piłkarz Lechii Gdańsk, którzy w drugim meczu z rzędu tracą bramkę w ostatnich minutach spotkania. Tym razem piłkarze Piotra Stokowca tylko zremisowali z Górnikiem Zabrze. Bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Artur Sobiech, a w 83. minucie dla gości strzelił Jesus Jimenez.

Niedzielę rozpoczęliśmy od spotkania Wisły Płock z Jagiellonią Białystok. Kibice w Płocku na pewno nie mogli narzekać na brak emocji, a samo spotkanie mogło służyć jako reklama systemu VAR. Już w pierwszej połowie sędzia Paweł Raczkowski anulował dwie bramki, najpierw na minimalnym spalonym był Patryk Klimala, a później dostrzegł faul przy kontrze Wisły Płock. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:1, a piłkarze Radosława Sobolewskiego kontynuują imponującą serię meczów wygranych w lidze (6), a co ważniejsze po tej kolejce są liderem Ekstraklasy.

O 15.00 Śląsk Wrocław podejmował Arkę Gdynia – nasze podsumowanie możecie przeczytać TUTAJ.

W meczu kończącym kolejkę Legia Warszawa zdemolowała Wisłę Kraków aż 7:0. Hattricka skompletował Jose Kante, który nie wykorzystał rzutu karnego w 53. minucie. Swoją pierwszą bramkę po powrocie do Ekstraklasy zdobył Paweł Wszołek. Wisła spadła na 14. miejsce, notując piątą porażkę z rzędu. Włodarze Białej Gwiazdy mogą mówić o niemałym kryzysie.