SONDA: Kto w ataku Śląska?

10.11.2019 (14:07) | Krzysztof Banasik | fot.: Paweł Kot
Trzy ostatnie mecze to komplet zwycięstw i uzasadnione optymistyczne nastroje, ale w Śląsku jest temat, który wywołuje ciągłe emocje i dyskusje wśród kibiców i dziennikarzy. To obsadzenie pozycji napastnika – zdania dotyczące poczynań Erika Exposito, pierwszej strzelby WKS-u, są podzielone. Jedni krytykują go za nieskuteczność, inni tłumaczą to brakiem dogodnych okazji. Oddajemy głos Wam – kto powinien występować w ataku Śląska? Zapraszamy do oddania głosu w poniższej sondzie.


 

Exposito i zastępujący go Mateusz Cholewiak w ostatnim spotkaniu przeciwko ŁKS-owi zmarnowali swoje stuprocentowe sytuacje, więc dyskusja rozgorzała na nowo. W tym sezonie Hiszpan wystąpił we wszystkich oficjalnych meczach (15-stu ligowych i jednym pucharowym), ale, co ciekawe, tylko trzy razy zanotował pełne 90 minut. To potwierdza, że trener Vitezslav Lavicka nie jest przekonany do opcji z Exposito. Ale szans dostaje sporo, bo jedynym innym zawodnikiem, który wybiegł na murawę we wszystkich pojedynkach w tym sezonie, jest Robert Pich.

Hiszpan zdobył 5 goli, ale na listę strzelców wpisał tylko w trzech spotkaniach ze wspomnianych szesnatu – przeciwko Piastowi Gliwice, Zagłębiu Lubin (hat-trick) i Arce Gdynia. Statystyki Exposito w Ekstraklasie:

- Liczba rozegranych minut: 877
- Liczba strzałów: 23 (strzał co 38 minut)
- Liczba celnych strzałów: 10 (celny strzał co 88 minut)
- Procent celnych strzałów: 43,5
- Liczba goli: 5 (gol co 175 minut)

Oprócz Exposito w ataku Śląska w tym sezonie wystąpili jeszcze:

- Mateusz Cholewiak (przesunięty ze skrzydła, 1 gol w tym sezonie),
- Filip Marković (nieudany eksperyment w Bełchatowie),
- Daniel Szczepan (ostatnio grający tylko w rezerwach),
- Piotr Samiec-Talar (18-latek, który ostatnio dostaje swoje szanse jako zmiennik).

W odwodzie jest inny piłkarz rezerw – Sebastian Bergier, który w przeszłości zaliczył 171 minut w Ekstraklasie, ale za kadencji Lavicki nie zaliczył jeszcze żadnego występu.

Przed nami długa, 2-tygodniowa przerwa reprezentacyjna. To idealny czas, by rozważyć różne opcje i być może przygotować się na nowe rozwiązania. Na kogo Wy byście postawili w ataku Śląska?