Setka pękła na stadionie!

12.11.2019 (13:21) | Marcin Polański | fot. Paweł Lipnicki | skomentuj (2)
W ślad za emocjami serwowanymi przez piłkarzy WKS-u idzie większe zainteresowanie kibiców, spragnionych dobrego futbolu na Stadionie Wrocław. Frekwencja w meczach ekstraklasy w stolicy Dolnego Śląska w pierwszej części rozgrywek należała do jednej z najwyższych w lidze.


 

Fani futbolu w pierwszej połowie sezonu zasadniczego mieli okazję obejrzeć 7 spotkań w Twierdzy Wrocław. Śląsk jako jedyny nie przegrał żadnego meczu w roli gospodarza, a na trybunach potyczki te obejrzało łącznie ponad 105 tysięcy widzów! Oznacza to 5 wynik, zarówno sumarycznie, jak i pod względem średniej liczby kibiców na mecz. Na czele stawki znajdują się Lech Poznań,Legia Warszawa, Wisła Kraków i Górnik Zabrze.

Mecz z Wisłą Płock był jedynym, który nie przyciągnął na wrocławski stadion minimum 10 tys. widzów. Na drugim biegunie znalazło się spotkanie z Pogonią Szczecin, które zgromadziło niemal 25 tys. kibiców. Drugą co do wielkości frekwencję zanotowano podczas derbów z Zagłębiem Lubin (ponad 20 tys.).

Także mecze wyjazdowe z udziałem zielono-biało-czerwonych przyciągają kibiców. Również te spotkania łącznie obejrzała ponad 100 tysięcy kibiców i jest to jak na razie najwyższy wynik w lidze. Z największą presją miejscowych fanów podopieczni trenera Viteslava Lavicki musieli radzić sobie w Poznaniu – na stadionie przy ul. Bułgarskiej zasiadło ponad 32 tys. widzów, w tym spora grupa fanów WKS-u, którzy głośnym dopingiem często przekrzykiwali miejscowych.

Średnia liczba widzów we Wrocławiu na poziomie ponad 15 tys. to świetny wynik w porównaniu do ostatnich lat. Rok temu za cały sezon wyniosła ona nieco ponad 9 tys, a we wcześniejszych sezonach niecałe 11 tys. i ponad 9 tys. Trzeba jednak pamiętać, że Śląsk w tych rozgrywkach znajdował się w dolnej połowie tabeli i w rundzie finałowej walczył o utrzymanie się w lidze.

Jeśli piłkarze WKS-u będą serwować kibicom nadal takie emocje, jak chociażby w meczach z Zagłębiem Lubin czy Cracovią, to z pewnością w dalszej części sezonu trybuny wrocławskiego stadionu będą nadal licznie się wypełniać, szczególnie, że do Wrocławia przyjadą takie ekipy jak: Wisła, Legia, Lech, Lechia, Górnik.

Frekwencja w meczach Śląska Wrocław (dom)
24968 – Pogoń Szczecin
20434 – Zagłębie Lubin
16702 – Cracovia
12794 – Piast Gliwice
12072 – Jagiellonia Białystok
10532 – Arka Gdynia
7706 – Wisła Płock

Frekwencja w meczach Śląska Wrocław (wyjazd)
32307 – Lech Poznań
17450 – Górnik Zabrze
15298 – Legia Warszawa
14613 – Wisła Kraków
13691 – Lechia Gdańsk
5160 – Łódzki KS
3014 – Raków Częstochowa
3651 – Korona Kielce

KOMENTARZE
slavsi(2019-11-13 09:10:24)
@Kibic - to prawda, super się to posunęło do przodu.
Teraz pytanie - co zrobić, żeby zachęcić ludzi do przychodzenia na stadion jak będzie zimno? Kocyki na kolana, herbata, grzane winko? :)
~Kibic(2019-11-13 07:59:11)
Dobra gra to jedno, ale warto podkreślić, że w Śląsku wreszcie po latach posuchy ktoś się wreszcie wziął za marketing. Śląska jest sporo w mieście, piłkarze wychodzą do ludzi, powstają fajne materiały (Putnocky, Puerto), no i masą reklam w necie. Jeszcze dużo pracy, ale przez parę miesięcy zrobiono więcej, niż przez kilka ostatnich lat razem wziętych.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane