Debiut w kolejnej reprezentacji

14.11.2019 (19:52) | Marcin Polański | fot. Klaudia Ogrodnik | skomentuj (0)
Ostatnie miesiące są wyjątkowe dla jednego z utalentowanych zawodników Śląska. Postawę w trzecioligowych rezerwach WKS-u docenił kolejny z selekcjonerów młodzieżowej reprezentacji.


 

Marcin Szpakowski, bo o nim mowa, niedawno zadebiutował w kadrze U19, a w czwartek przeskoczył o krok wyżej i wystąpił w meczu reprezentacji U20!

Pomocnik, który znalazł się w gronie dodatkowo powołanych na listopadowe zgrupowanie, pojawił się na murawie w 87 minucie spotkania ze Szwajcarią. Biało-Czerwoni wygrali 5:1, a gdy 18-letni gracz Śląska wchodził na boisko wynik był już ustalony. Mecz w Chojnicach toczył się w ramach Elite League U-21 (Turniej 8 Narodów), gdzie Polacy rywalizują także z Wochami, Niemcami, Anglią, Holandią, Portugalią i Czechami.

Zespół prowadzony przez trenera Jacka Magierę w poniedziałek zagra w Bytowie towarzysko z Norwegią i być może w tym spotkaniu zawodnik WKS-u dostanie kolejną szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Podczas wcześniejszych jesiennych przerw reprezentacyjny Szpakowski meldował się na zgrupowaniach kadry U19 i wystąpił w meczach z Armenią, Gruzją, Anglią i Albanią.

Trenowany na co dzień przez Piotra Jawnego gracz wystąpił dotychczas w 12 z 15 meczów zespołu rezerw, nadal czeka na debiutanckiego gola. W związku z wyjazdem na zgrupowanie kadry nie wystąpi w barwach Śląska II w sobotnim meczu z Piastem Żmigród.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane