Głos z szatni Piasta

29.11.2019 (19:56) | Marcin Polański | fot. Mateusz Porzucek | Piast Gliwice/piast.gliwice.pl | skomentuj (0)
Przed sobotnim meczem piłkarze Piasta Gliwice rozmawiali z lokalnymi mediami.


 

Sebastian Milewski i Uros Korun udzielili wywiadów oficjalnej stronie klubu - piast-gliwice.eu, a Patryk Tuszyński rozmawiał z nieoficjalną stroną piast.gliwice.pl.

O przegranym 0:3 meczu z Lechem Poznań i zakończonej serii meczów bez porażki

P. Tuszyński: Myślę, że nie ma już do tego meczu wracać. Przegraliśmy, bo w tym dniu byliśmy słabszym zespołem. Przeanalizowaliśmy co nie funkcjonowało u nas i mam nadzieję, że wnioski, które zostały wyciągnięte pomogą nam wyeliminować na przyszłość  błędy, które popełniliśmy, a  taki zimny prysznic też może mieć swoje dobre strony i w sobotę zagramy na swoim, wysokim poziomie.

U. Korun: Wiemy, że to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale staramy się koncentrować na pozytywach. Nie przegraliśmy od ponad dwóch miesięcy i ta porażka może pozwoli nam wrócić na ziemię. Przypomnimy sobie, że jesteśmy drużyną, której jak każdej innej, może przytrafić się słabszy moment, ale pamiętamy, że musimy ciężko pracować, żeby te momenty się nie zdarzały.

S. Milewski: Mieliśmy już analizę tego spotkania i wiemy, jakie błędy popełniliśmy. Trenerzy wskazali mankamenty, które miały miejsce w naszym zespole. Po porażkach trudniej się rozmawia niż po wygranych, jednak musieliśmy przez to przejść, przyjąć wszystkie uwagi, by wyciągnąć wnioski przed kolejnym meczem, który już w sobotę. Nie przegraliśmy w lidze bodajże siedmiu meczów i była to dla nas taka niecodzienna i na pewno trudna sytuacja, ale być może taki zimny prysznic się przyda i pozwoli nam to przystąpić z większą koncentracją do kolejnych spotkań.

O meczu ze Śląskiem

P. Tuszyński: Wbrew pozorom i wynikom, wszystkie mecze, które rozgrywamy na Okrzei są bardzo trudne. Rywale chcą się pokazać i udowodnić, że są lepsi od mistrza. Przechylaliśmy wynik na swoją korzyść, ale łatwo nie było i w sobotę będzie podobnie , tym bardziej, że Śląsk jest na fali wznoszącej. Trzeba grać mądrze, a przede wszystkim tak, jak to potrafimy najlepiej, czyli poprawnie w defensywie i szybkie  przejście do kontrataku plus stałe fragmenty gry. Myślę, że tu się nic nie zmieni na ten najbliższy mecz.

U. Korun: Śląsk jest na wysokiej pozycji w tabeli i myślę, że zagra na swoim dobrym poziomie. Pewni siebie przystąpimy do tej rywalizacji i będziemy chcieli ją wygrać. Wiemy, że u siebie przy Okrzei jesteśmy mocni. Czujemy się tu dobrze i gramy dobrze. Solidnie przygotowywaliśmy się do sobotniego meczu. Musimy myśleć o tym w ten sposób, że jest to mecz, dzięki któremu możemy zdobyć trzy punkty, czyli całkowicie standardowo. Nie należy teraz patrzeć na tabelę, na to przyjdzie czas po sezonie. Spodziewamy się trudnego meczu, ponieważ przyjeżdża do nas mocny rywal. Musimy być tylko skoncentrowani na sto procent na wydarzeniach, które będą się odbywały na boisku. Interesują nas tylko trzy punkty.

S. Milewski: Kiedy gramy u siebie, wyglądamy bardzo dobrze. Lepiej czujemy się na własnym boisku przy obecności naszych kibiców. Chcemy, żeby kibice ponieśli nas do zwycięstwa, a trzy punkty zostały w Gliwicach. My ze swej strony postaramy się przerwać tę pozytywną serię Śląska

O meczu Śląsk – Piast 2:1 z początku sezonu

U. Korun: Ja dobrze to pamiętam, a tego typu porażki bolą. W tym meczu byliśmy dużo lepsi od przeciwnika i przez 80 minut przeważaliśmy, a tylko w tych pozostałych zdarzyły się dla nas niedobre rzeczy. Teraz to na pewno będzie inne spotkanie. Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, oni grają inaczej, my również. Korun

S. Milewski: Będziemy chcieli się zrewanżować za porażkę. Chociaż nie jest tak, że rozpamiętujemy tamto spotkanie. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, a w piłce przez ten okres wiele może się zmienić. Do sobotniego meczu z pewnością podejdziemy mega skoncentrowani i postaramy się utrzymać tę koncentrację do samego końca. Nie będziemy chcieli dopuścić do powtórki sytuacji z Wrocławia, gdzie te punkty uciekły nam w ostatnich minutach meczu.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane