Podsumowanie 17. kolejki Ekstraklasy

01.12.2019 (19:34) | Daniel Jakowicz | skomentuj (0)
Śląsk Wrocław jest liderem po 17. kolejce Ekstraklasy. Kolejce ,w której nie zabrakło emocji i niespodzianek, a dodatkowo kibice mogli oglądać dobry weekend w wykonaniu młodzieżowców, którzy zapisywali się na liście strzelców.

W meczu rozpoczynającym kolejkę Zagłębie Lubin pokonało Górnika Zabrze 2:0. Miedziowi już od pierwszych minut ruszyli do ataku i przez 90 minut oglądaliśmy oblężenie bramki Martina Chudego. Górnicy ostatecznie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę przeciwnika

Nie zatrzymują się piłkarze Lecha Poznań. Po ograniu w poprzedniej kolejce, w dobrym stylu Piasta Gliwice, tym razem zasłużenie pokonali na wyjeździe Wisłę Płock, która nie potrafi wygrać już od czterech meczów. Mecz zakończył się wynikiem 0:2, a bramki strzelali Tymoteusz Puchacz i Christian Gytkjaer.

W sobotę Pogoń Szczecin tylko zremisowała z Arką Gdynia 1:1. Można pochwalić postawę Arkowców szczególnie pierwszej połowie, po której schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugie połowie Gdynianie wyraźnie się cofnęli, a Pogoń zaczęła atakować bramkę gospodarzy. Szczecinianie ostatecznie oddali ponad dwadzieścia strzałów na bramkę, ale tylko w 72 minucie udało się pokonać świetnie dysponowanego Pavelsa Steinborsa. Bramkę wyrównująca strzelił Hubert Matynia.

W pojedynku na szczycie Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Piasta Gliwice aż 3:0 i tym samym wygrywając piąty mecz z rzędu wyrównując pod tym względem klubowy rekord. Więcej o tym meczu przeczytacie TUTAJ

Legia Warszawa odniosła kolejne wysokie zwycięstwo na Łazienkowskiej. Tym razem rozstrzelali Koronę Kielce aż 4:0. Legioniści strzelili szesnaście bramek w trzech ostatnich meczach u siebie, co na pewno może imponować. W następnej kolejce jednak rywal będzie bardziej wymagający, gdyż Legia mierzyć się będzie ze Śląskiem.

Pierwszy niedzielny mecz to niespodziewane zwycięstwo Rakowa Częstochowa z Jagiellonią Białystok. Zwycięską bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie gry zdobył Sebastian Musiolik. Jagiellonia spadła na ósme miejsce w tabeli, traci obecnie siedem punktów do lidera i gra w kratkę. Na pewno nie tak wyobrażali sobie sezon, w który klub z Białegostoku będzie obchodził 100-lecie istnienia.

Do kolejnej niespodzianki doszło w meczu ŁKS-u Łódź z Cracovią. Obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych sytuacji, jednak to podopieczni Kazimierza Moskala zdobyli jedyną bramkę w meczu. Po faulu Michała Helika na Macieju Wolskim, rzut karny na bramkę zamienił Dani Ramirez. Krakowianie nie wykorzystali więc szansy by zrównać się punktami z liderującym Śląskiem.

Niespodzianki nie było w ostatnim meczu kolejki. Wisła Kraków uległa Lechii Gdańsk 0:1. Po przejęciu drużyny Białej Gwiazdy przez Artura Skowronka można dojrzeć wyraźny postęp, szczególnie w tym meczu krakowianie nie mieli już problemu z konstruowaniem akcji, jednak w tym spotkaniu nie udało się odnaleźć drogi do bramki gdańszczan. Była to dziewiąta porażka z rzędu w lidze i Wisła zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Lechia dzięki wygranej awansowała na szóste miejsce.

Wyniki 17. kolejki

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:0 (1:0)

Robert Pich 57' (rzut karny), Jakub Łabojko 76', Przemysław Płacheta 86'

Legia Warszawa – Korona Kielce 4:0 (2:0)
Luquinhas 35', Jarosław Niezgoda 44' (rzut karny), Valeriane Gvilia 70', Jose Kante 90'+3

Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok 2:1 (0:1)