Stiglec: Potrafię grać lepiej

05.12.2019 (19:02) | Marcin Polański | fot.: Mateusz Porzucek
Dino Stiglec zasługuje na pochwały nie tylko za swoją postawę na boisku. Pod koniec października udzielił nam dłuższego wywiadu w języku angielskim, a teraz po jednym z treningów piłkarz poświęcił kilka minut na rozmowę z nami komunikując się już po polsku! Co chorwacki obrońca powiedział przed meczem z Legią?


 

ZOBACZ TAKŻE: Stiglec: Chcę tu coś osiągnąć, a nie po prostu tu być
Z Piastem wygraliście 3:0, po raz pierwszy w tym sezonie tak wysoko. To znak, że jesteście w wysokiej formie?

Muszę być szczery – w pierwszej połowie Piast miał 3-4 dobre okazje na bramki i mieliśmy sporo szczęścia. W przerwie w szatni rozmawialiśmy o tym, co się działo i w drugiej połowie graliśmy lepiej. Skończyło się naszą wygraną 3:0, co było 5 kolejnym zwycięstwem z rzędu. Teraz przed nami mecz z Legią i zobaczymy, co się stanie (śmiech).Tylko twarz Śląska z której połowy w Gliwicach zobaczymy w niedzielę...

Mam nadzieję, że to będzie Śląsk z tej drugiej połowy (śmiech). To jest mecz na szczycie ligi i wszystko jest możliwe. Legia to klasowa drużna. U nas z powodu żółtych kartek nie będą mogli zagrać Krzysztof Mączyński i Michał Chrapek, ale mamy szeroką kadrę i innych zawodników czekających na grę, którzy na pewno ich dobrze zastąpią.Myślisz, że dla Legii może mieć znaczenie, że grali w tygodniu mecz pucharowy?

Nie sądzę. Grali z Górnikiem Łęczna, zespołem z drugiej ligi. Oglądałem to spotkanie i widać, że to są zawodnicy z taką jakością, że ten nieco krótszy czas na regenerację nie będzie dla nich żadnym problemem.W niedziele na trybunach prawdopodobnie zasiądzie spora grupa kibiców. Grałeś wcześniej przed tak liczną publicznością?

Wcześniej grałem w spotkaniach, na których było maksymalnie 16-17 tysięcy kibiców, także będzie to coś nowego, ale myślę, że takie wsparcie kibiców na pewno mnie i całej drużynie bardzo pomoże. Wiemy, że dla kibiców to będzie ważne spotkanie i każdego dnia skupiamy się na tym, żeby być optymalnie do niego przygotowanym. Rozmawialiśmy o tym, że na stadionie może być 30 tysięcy kibiców i myślę, że padnie rekord frekwencji w tym sezonie we Wrocławiu. Wiem też, że ponad 3 tysiące biletów kupili kibice Legii, także spodziewam się dobrej atmosfery.Czy kibice oglądają Dino Stigleca w optymalnej formie, czy czujesz, że może być jeszcze lepiej?

Są jeszcze duże rezerwy. Jeszcze nie zagrałem swojego najlepszego meczu w Śląsku. Te 16 kolejek były poprawne z mojej strony, ale potrafię grać lepiej.Pokazałeś, że potrafisz skutecznie uderzyć z dystansu. Jaki masz rekord bramek w sezonie?

Jak na razie dwie bramki to mój najlepszy wynik w Słowenii, ale miałem też wtedy 7 asyst. Teraz mam już 2 gole i 2 asysty, ale przed nami jeszcze 20 kolejek. Myślę, że uda mi się pobić ten rekord strzelecki, a do tego też dojdą kolejne asysty.Przychodziłeś do Śląska, który bronił się przed spadkiem, a teraz jesteście liderem. Jesteś zaskoczony wynikami?

Teraz wszystko wygląda dobrze, wyniki są dobre, ale nie chcę wybiegać zbyt daleko w przyszłość, jak to się skończy. Mówiliśmy sobie przed sezonem, że najważniejszy jest każdy najbliższy mecz. Chcemy iść krok po kroku do przodu.Rozegrałeś już w Polsce całą rundę sezonu zasadniczego. Coś okazało się zaskakującego w ekstraklasie?


Rozmawiałem wcześniej z wieloma chłopakami, którzy grali w ekstraklasie i wiedziałem, że to jest liga mocno fizyczna, w której dużo trzeba biegać. Wcześniej tam gdzie grałem, było jednak więcej piłkarzy grających bardziej technicznie i to jest największa różnica, która rzuca się w oczy.W meczu z Rakowem po urazie Israela Puerto przez pewien czas byłeś przesunięty na pozycję stopera. Teraz kontuzja dopadła Łukasza Brozia. Mógłbyś w razie konieczności przenieść się na prawą stronę obrony?

W ostatnim sezonie w Słowenii tak naprawdę grałem na czterech pozycjach – na lewej obronie, prawej, na środku i też w pomocy. Jeśli zajdzie potrzeba, to mogę jak najbardziej zagrać na innych pozycjach. Na środku obrony na pewno przydaje się mój wzrost.
ZOBACZ TAKŻE: Stiglec: Chcę tu coś osiągnąć, a nie po prostu tu być