Trener Lecha: Śląsk to bardzo solidny zespół

12.12.2019 (17:02) | Marcin Polański | fot.: Mateusz Porzucek
Dariusz Żuraw spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej przed meczem z Lechem Poznań.


 

O meczu ze ŚląskiemJedziemy do rywala, który u nas pokonał nas 3:1. Co prawda ten mecz mógł się zakończyć zgoła innym wynikiem, bo uważam, że graliśmy nieźle w tamtym spotkaniu. Śląsk wykorzystał nasze błędy i odniósł zwycięstwo. To jest bardzo solidny zespół i u siebie i na wyjeździe.

Patrząc na mecz Śląska z Legią musimy brać po uwagę, że nie grało dwóch podstawowych środkowych pomocników – Chrapek i Mączyński. Ci zawodnicy teraz prawdopodobnie będą do dyspozycji trenera Śląska. Wiemy z dzisiejszych informacji, że nie będzie grać za to Exposito, który doznał kontuzji.

Trudno mi powiedzieć, jaki to będzie mecz, bo wiemy, że będzie bez udziału publiczności. Musimy się na te inne warunki dobrze nastawić i wyjść skoncentrowani. Wtedy uważam, że będziemy mieli szansę, żeby osiągnąć korzystny wynik.O sytuacji kadrowejKadrowa sytuacja jest dobra. Poza Tomkiem Cywką i Robertem Gumym, którzy wypadli wcześniej, wszyscy są zdrowi.O rywalizacji na skrzydłachKażdy trener chciałby mieć takie problemy, bo dobrze wiemy, że rywalizacja dobrze wpływa na zawodników, ich formę. Mam w głowie plan jak będę chciał zagrać we Wrocławiu, a jest z czego wybierać i na kogo bym nie postawił, to każdy z chłopaków zagra dobry mecz.