Sylwetka rywala: FC Hradec Kralove

31.01.2020 (15:25) | Claudia Haor / Claudia Haor | www.fchk.cz
Inauguracja rundy wiosennej zbliża się wielkimi krokami. W niedzielę wrocławianie rozegrają ostatni sparing przed powrotem na ligowe boiska. Rywalem Śląska będzie kolejna czeska drużyna FC Hradec Kralove. Jak Wojskowi poradzą sobie tym razem?


 

FC Hradec Kralove, to zespół z siedzibą oddaloną od Wrocławia o 196 km, występujący na co dzień na szczeblu II ligi czeskiej. Po 16. kolejkach Czesi zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Jednokrotny mistrz Czechosłowacji (1959/60) oraz zwycięzca Pucharu Czech (1994/95) od trzech sezonów walczy o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Od spadku w 2017 roku podopieczni Zdenka Frtali kończą każdy sezon tylko na 4. pozycji i tak kończą się ich marzenia o powrocie do elity.Najskuteczniejszym zawodnikiem FC Hradec Kralove jest Adam Vlkanova. Ofensywny pomocnik ma na koncie 7 bramek po 15 spotkaniach.

Tej zimy do czeskiego zespołu dołączyli już: stoper Jan Kral z FK Mlada Boleslav oraz środkowy obrońca Jan Mrdej z FK Baník Sokolov.Byłym piłkarzem i trenerem czeskiego klubu jest również dawny szkoleniowiec Śląska – Luboš Kubík.Ostatni sprawdzian Śląska przed inauguracją rundy wiosennej już w niedzielę o godz. 14:00 na Oporowskiej.

ZOBACZ też: Śląsk ma nowego obrońcę! (OFICJALNIE)