Dublet Szpakowskiego - rezerwy górą w Legnicy

01.02.2020 (13:12) | Marcin Polański wsp. Jacko / Marcin Polański wsp. Jacko | fot.: Rafał Sawicki
Druga drużyna Śląska pokonała w meczu sparingowym ligowego rywala Miedź II Legnica po dwóch golach z rzutów karnych Marcina Szpakowskiego. W spotkaniu w barwach WKS-u wystąpił Nataniel Wybraniec z Piasta Żerniki, z którego testami wiąże się ciekawa historia.


 

Gracz zespołu z IV ligi niedawno wziął udział w projekcie „Ty też masz szansę!”, który ma na celu pomóc młodym, utalentowanym piłkarzom z niższych lig. Raz w roku najzdolniejsi zdaniem organizatorów piłkarze z całej Polski biorą udział w test-meczu, podczas którego obserwowani są przez trenerów, agentów, skautów i dyrektorów sportowych z Polski i zagranicy. Teraz otrzymał okazję sprawdzenia się grając na nieco wyższym poziomie w barwach drugiej drużyny WKS-u.Pierwsza połowa meczu w Legnicy była wyrównana, a obie drużyny dobrze grały w destrukcji nie odpuszczając często przeciwników pod swoją bramką. Golkiperzy nie mieli zbyt wiele do pracy, a najbliższy wyjścia na prowadzenie byli tuż przed przerwą gracze WKS-u, gdy piłka po strzale Kacpra Głowieńkowskiego trafiła w poprzeczkę.Po zmianie stron w polu karnym sfaulowany został Tomasz Mamis, a jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Szpakowski. Nie był to jedyny zawodnik, który w ostatnim czasie przebywał z pierwszą drużyną na Cyprze, a w sobotę wystąpił w tej grze kontrolnej. Na boisku znaleźli się także bramkarze – Bartłomiej Frasik i Dariusz Szczerbal, a także Kondrad Poprawa i Grzegorz Kotowicz.Wrocławianie nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bowiem gospodarze wyrównali po skutecznym wykorzystaniu dośrodkowania z rzutu wolnego Marcina Garucha. W końcówce jednak mieliśmy do czynienia z futbolowym deja vu. Znów nieprzepisowy pod bramką był Mamis, a rzut karny na gola zamienił Szpakowski, ustalając wynik spotkania.ZOBACZ też: Raičević: Czuję, że klub jest jak rodzina (WYWIAD)Miedź II Legnica – Śląsk II Wrocław 1:2 (0:0)Śląsk:

1. poł.: Szczerbal - Sobczak, Poprawa, Wiech, Caliński, Wybraniec, Jarzębowski, Szpakowski, Krocz, Kotowicz, Głowieńkowski.

2. poł.: Frasik - Trepczyński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Szymański, Szpakowski, Młynarczyk, Mamis, Kotowicz, Buławski.