Węgierski stoper wzmacnia Śląsk! (OFICJALNIE)

14.02.2020 (18:09) | Wojtek Peciakowski | żródło: Śląsk Wrocław
Potwierdziły się czwartkowe doniesienia o nowym zawodniku. Śląsk przed momentem oficjalnie poinformował o transferze nowego obrońcy!


 

Węgierski stoper Mark Tamas związał się z klubem półroczną umową z opcją przedłużenia o dwa lata. Zagra z numerem 15. Nowy zawodnik ma wypełnić lukę powstałą w środku defensywy Śląska po kontuzji Wojciecha Golli. Z racji gry lewą nogą, Tamas może też z powodzeniem występować na lewej obronie, dlatego transfer to potencjalne wzmocnienie jednocześnie dwóch pozycji, na których Śląsk ma braki.

Kontuzje naszych obrońców w okresie przygotowawczym sprawiły, że uznaliśmy za konieczne poszukiwanie wzmocnień formacji defensywnej. Natomiast bardzo ważne było dla nas, aby zawodnik, który trafi do Śląska, spełniał określone warunki. Potrzebowaliśmy gracza będącego w rytmie meczowym, który jest lewonożny i gotowy, by od razu rozpocząć walkę o miejsce w składzie. Jestem przekonany, że Márk pomoże drużynie w kluczowej części sezonu – powiedział Dariusz Sztylka.

Poprzednim klubem Tamasa przez 4,5 roku był węgierski klub Diosgyori VTK, z którym wiązał go jeszcze półroczny kontrakt. Więcej o Tamasie pisaliśmy TUTAJ.

Śląsk jest w Polsce wielkim klubem, dlatego czuję się bardzo szczęśliwy, że tu trafiłem. Jestem w pełni gotowy do gry i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu na tym pięknym stadionie – zapowiedział Tamas.

Nowy zawodnik dołączył do klubu jeszcze przed meczem z Pogonią w Szczecinie, jednak z oczywistych względów w tym spotkaniu nie wystąpi. Nie znaczy to jednak, że nie warto tego spotkania śledzić - już dziś zapraszamy na nasze relacje NA ŻYWO z meczu z Portowcami.


ZOBACZ też: Tak zagramy z Pogonią?