Runjaić: Od pierwszej minuty musimy być skoncentrowani

14.02.2020 (17:38) | Marcin Polański | fot.: Mateusz Porzucek
Trener Pogoni Szczecin Kosja Runjaić na przedmeczowej konferencji prasowej doceniał klasę Śląska.


 

- Śląsk ma bardzo dobry sezon, był nawet liderem przez pewien czas i to nie jest przypadek. Wrocławianie mają dużo jakości i styl. Brak jednego, czy dwóch zawodników, raczej nie zmieni taktyki i sposobu gry Śląska. Jest to zespół waleczny i wybiegany. Spodziewam się, że WKS zagra podobnie jak we wcześniejszych meczach – próbując szybko przejść do ataku i grając pressingiem. W zespole Śląska jest wielu dobrymi graczy ofensywnych - Chrapek, Płacheta, Pich, Exposito.

Z Robertem Pichem przez krótki czas pracowałem w Kaiserlslautern, dołączył do drużyny, bo uważałem, że jest dobrym zawodnikiem. Współpraca nie trwało długo, bo zakończyłem pracę w klubie. Robert potrzebował trochę czasu, żeby się dostosować do Bundesligi, ale do dzisiaj ma bardzo dużo jakości. Jest doświadczonym graczem, dobrze przygotowanym technicznie, ma wizję gry i jest groźny pod bramką.

Płacheta jest jednym z najwięcej biegających zawodników w lidze. Ma na koncie chyba najwięcej sprintów. Potrafi grać na wysokim tempie, jest szybki. Bardzo mi się podoba i ma szansę, nadal się rozwijać.

Generalnie Śląsk to bardzo dobra drużyna, z którą mecz będzie dla nas wymagający. Wiemy co nas czeka, ale myślę, że nie popełnimy tych samych błędów, co tydzień temu. Od pierwszej minuty musimy być skoncentrowani i wykorzystywać nasze okazje. To będzie ważny mecz, chcemy go wygrać i piąć się w górę tabeli.

Boisko może w sobotę nie być w najlepszym stanie, ale to jest normalne o tej porze roku, że murawa może być trochę gorsza. Będziemy musieli się dostosować się do tych warunków, ale nie zmienimy z tego powodu swojego stylu gry. Najważniejsze jest dla nas aktywność, waleczność od pierwszej minuty oraz współpraca w zespole.

ZOBACZ też: Lavicka przed meczem z Pogonią (WIDEO)