Runjaić: Trzeba było zachować więcej zimnej krwi

15.02.2020 (20:31) | Wojciech Peciakowski | fot.: pogonszczecin.pl
Nie można być zadowolonym, grając z jedną z lepszych drużyn i nie wykorzystując swoich sytuacji – powiedział po spotkaniu w Szczecinie trener gospodarzy Kosta Runjaić. Poniżej pełny zapis konferencji prasowej z udziałem szkoleniowca Pogoni.


 

Kosta Runjaić: To był intensywny mecz, pełen zmian. Niestety nie zakończył się dla nas za dobrze. Jestem zadowolony z tego, co pokazaliśmy, jak wchodziliśmy w pojedynki, jak przechodziliśmy z defensywy do ofensywy. Nie można być zadowolonym, grając z jedną z lepszych drużyn i nie wykorzystując swoich sytuacji. W tak trudnym meczu decydujące są szczegóły. W sytuacjach jeden na jeden trzeba było zachować więcej zimnej krwi i być bardziej zdecydowanym, a dodatkowo brać na siebie więcej odpowiedzialności. Trzeba też przyznać, że utrzymaliśmy czyste konto, nie dawaliśmy przeciwnikowi dojść do wielu szans. Stan murawy nie był zbyt komfortowy dla obu drużyn. Ten jeden punkt będzie dla nas ważny.



Czy Paweł Cibicki może już w piątek zagrać od pierwszych minut? Czy osiągnął już taką formę fizyczną, że jest gotowy?



Rozwija się z tygodnia na tydzień. Spójrzcie na jego statystyki - pełne 90 minut grał dawno temu. Nie można od niego wymagać zbyt dużo, da nam więcej, jeśli wprowadzimy go świadomie i stopniowo. Dziś było widać, że jest dla nas wzmocnieniem. Przed nami sporo trudnych meczów. Cibicki zagrał bardzo dobrze, w zanadrzu mamy także Kozulja i Hostikkę. Przed nami kolejne etapy ligi. Piłka to nie tylko kwestie techniczne i klasa poszczególnych zawodników, a przede wszystkich wynik współpracy drużyny. Musimy dużo biegać, pracować i zainwestować w rozwój, dziś każdy dał z siebie najwięcej. Musimy popracować nad wykorzystywaniem szans, wykańczaniem sytuacji.



ZOBACZ też: Lavicka: Jestem zadowolony z gry stoperów