Aktualności

Zbiórka kibiców na rzecz szpitali

20.03.2020 (06:15) | Marcin Polański

fot.: Wielki Śląsk

„Robiąc zakupy, nie będąc sknerusem też walczysz z koronawirusem” – pod takim hasłem prowadzona jest zbiórka przez fanów Śląska, która ma wesprzeć personel szpitali i ratowników medycznych. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wielki Śląsk oraz Ośrodek Kibice Razem Śląsk Wrocław. 

Każdy może wesprzeć pierwszą linię walki z epidemią na Dolnym Śląsku poprzez przekazanie wody mineralnej, kawy, herbaty oraz środków ochronnych - przede wszystkim jednorazowych rękawiczek, maseczek i kombinezonów. Dodatkowo przydadzą się także czajniki elektryczne.

Dary można pozostawić:

- na stadionie przy ul.Oporowskiej 62 (pod schodami) w godzinach 10-18

- w siedzibie Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” i ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław przy ul. Szewskiej 66/67A w godzinach 10-15

Kibice zachęcają do wsparcia zbiorki środków na respirator dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - https://www.zrzutka.pl/respiratorywroclaw. Udało się zebrać już środki na zakup masek do wentylacji oraz jednego respiratora, trwa zbieranie środków na kolejne takie ratujące życie urządzenie. Akcja przeprowadzana jest za zgodą Dr. n. med. Janusza Sokołowskiego, Lekarza Kierującego SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

ZOBACZ też: Historyczne rekordowe ligowe przerwy WKS-u