Aktualności

Wreszcie pograli! Sparing przy Oporowskiej (FOTO)

16.05.2020 (06:00) | Krzysztof Banasik

fot.: Krystyna Pączkowska

Dokładnie dwa tygodnie przed meczem z Rakowem Częstochowa Śląsk rozegrał pierwszy sparing. Oczywiście nie było i nie będzie możliwości zaangażowania do meczu towarzyskiego jakiegoś innego zespołu, dlatego wrocławianie zostali podzieleni na dwie drużyny i zagrali przeciwko sobie. 

Sparing rozegrano na świetnie przygotowanej murawie przy ulicy Oporowskiej, gdzie jedenastu „Zielonych” stanęło naprzeciwko jedenastu „Białych” – chodzi oczywiście o kolory koszulek. Ze zdjęć i filmów można wywnioskować, że teoretycznie mocniejszym zespołem byli „Zieloni”, którzy wystąpili w ustawieniu:

Putnocky – Cotugno, Puerto, Tamas, Stiglec – Pich, Żivulić, Chrapek, Mączyński, Płacheta – Raicević.

Naprzeciwko nim stanęli m.in. Pawelec, Gąska, Marković, Kajzer, Łabojko, Szpakowski, Dankowski, Bergier, Celeban, Samiec-Talar, Musonda, Łyszczarz, Boruń, Maćkowiak czy Poprawa.

Zespoły jednak wymieniały się zawodnikami, m.in. Raicević przeszedł na stronę „Białych” i… po asyście Damiana Gąska zdobył dla nich bramkę. Spotkanie zakończyło się jednak remisem 1:1, bo do siatki dla „Zielonych” strzelił Puerto – asystował mu Płacheta.

Na uwagę zasługuję fakt powrotu do gry Adriana Łyszczarza, który w październiku na jednym z treningów zerwał więzadła krzyżowe stawu kolanowego i musiał poddać się operacji.

Poniżej kilka zdjęć z treningu autorstwa Krystyny Pączkowskiej.

ZOBACZ też: To oni wywalczyli awans (STATYSTYKI)