Pich: Każdy mecz jest dla nas finałem

25.06.2020 (21:59) | Krzysztof Banasik

Robert Pich powrócił do pierwszego składu Śląska Wrocław i przeciwko Cracovii zgrał na tyle dobrze, by móc zapisać na koncie asystę przy golu Przemysława Płachety na 1:1. Co Słowak miał do powiedzenia po meczu?

Robert Pich: Bardzo ważne punkty. Widzieliśmy, że Piast przegrał i możemy odrobić do nich punkty. To ważne, że utrzymujemy miejsce w czołówce, bo jeśli byśmy dzisiaj przegrali, to byłoby już ciężko. Każde spotkanie będzie ważne, bo w tabeli są bardzo małe różnice, ale bardzo się cieszymy z dzisiejszego zwycięstwa. Teraz czeka nasz mecz z Lechem. Nawet jedno spotkanie może zadecydować o tym, kto zajmie miejsce umożliwiające grę w europejskich pucharach. Każdy mecz jest dla nas finałem i takie podejście mieliśmy też dzisiaj.

W pierwszej połowie mieliśmy kilka sytuacji. To był bardzo trudny moment na początku drugiej połowy, gdy straciliśmy bramkę. Cieszy, że nas to nie załamało. Cała drużyna zareagowała bardzo dobrze. Szybko strzeliliśmy dwie bramki i wtedy wiedzieliśmy, że nie oddamy już tego zwycięstwa.