Aktualności

Rezerwy w drodze po Puchar (ćwierćfinał)

26.06.2020 (16:29) | Marcin Polański

fot.: Marcin Folmer

W sobotę po prawie 4 miesiącach przerwy pierwszy oficjalny mecz rozegra zespół Śląska II. W ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego świeżo upieczeni 2-ligowcy zmierzą się na wyjeździe z A-klasowym Błyskiem Kuźniczysko. 

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Jawnego po odmrożeniu piłki w Polsce rozegrała niedawno dwa mecze sparingowe – przegrywając 2:3 ze Stalą Brzeg (III liga) i wygrywając 2:0 z Bielawianką Bielawa (IV liga).

Pucharową przygodę druga drużyna WKS-u rozpoczęła od kanonady w Wiązowie ze Świtem (18:0), następnie po emocjonującym meczu odprawiła Orła Pawłowice (Wrocław) 3:1, a w 1/8 finału wygrała 9:0 z Polonią Trzebnica. Czy i tym razem doczekamy się gradu bramek?

Zapraszamy do śledzenia naszej RELACJI LIVE. Pierwszy gwizdek sędziego Macieja Habudy zaplanowano na godz. 17:00.

Wrocławianie do meczu przystąpią prawdopodobnie w młodym składzie bez wsparcia graczy z pierwszej drużyny. We wcześniejszych spotkaniach grali i gole zdobywali m.in. Piotr Samiec Talar i Sebastian Bergier.

W drużynie Błysku panuje duża mobilizacja przed sobotnim starciem, a o tym, że A-klasowa drużyna potrafi sprawić niespodziankę przekonały się już ekipy IV-ligowego Sokoła Marcinkowice (2:0), czy występującej w klasie okręgowej Pogoni Oleśnica (4:2).

Zespół prowadzony przez trenera Leszka Karbownika w ostatnich meczach kontrolnych zremisował 0:0 z GKS-em Mirków/Długołęka (IV liga) i przegrał 2:3 z Baryczą Sułów (klasa O).

Ćwierćfinały:
Błysk Kuźniczysko - Śląsk II Wrocław (27 czerwca, 17:00)
GKS Mirków/Długołęka - Piast Żmigród (27 czerwca, 16:00)
Orzeł Prusice - Ślęza Wrocław (27 czerwca, 12:00)
Sokół Wielka Lipa - Foto-Higiena Gać (27 czerwca, 17:00)

Półfinały zaplanowano na 4 lipca, a finał 8 lipca. Zwycięzca okręgu wrocławskiego powalczy o grę na szczeblu centralnym z tryumfatorami rozgrywek w pozostałych okręgach Dolnego Śląska. Potyczki mają odbyć się 11 i 18 lipca. W grze nadal są m.in. rezerwy Zagłębia Lubin, więc mogłoby dojść do emocjonującej dla kibiców potyczki.

ZOBACZ też: QUIZ: Ekstraklasa przed 33. kolejką