Aktualności

Napastnik odchodzi ze Śląska

28.06.2020 (22:32) | Wojciech Peciakowski

fot.: Mateusz Porzucek

W końcówce tego sezonu Śląsk będzie musiał radzić sobie bez jednego z doświadczonych zawodników. Napastnik Filip Raicević nie skorzystał z propozycji podpisania specjalnego aneksu, przedstawionej przez klub i nie przedłużył umowy o miesiąc do zakończenia rozgrywek. Tym samym wraz z końcem czerwca wróci do włoskiego AS Livorno. 

Z Raiceviciem wiązano spore nadzieje. Przychodził do klubu na zasadzie wypożyczenia z włoskiego AS Livorno w okresie, w którym dość kiepsko prezentował się nasz podstawowy napastnik Erik Exposito. Czarnogórzec miał mocne wejście do drużyny i rozbudził apetyty kibiców, zdobywając dwie bramki w sparingu w przerwie zimowej. Gorzej wyglądało to w lidze. Raicević co prawda zdobył bramkę i zaliczył jedną asystę w swoich sześciu spotkaniach w barwach Śląska, ale nie okazał się być zbawcą, na którego czekali kibice.

Z czasem do składu powrócił Erik Exposito, korzystając na kontuzji Czarnogórca. Pomimo wyleczenia urazu i pojawianiu się na ławce rezerwowych, po przerwie spowodowanej pandemią Raicević na boisko w koszulce Śląska już nie wybiegł.

Filipowi dziękujemy za te kilka meczów w barwach WKS-u i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

ZOBACZ też: Lavicka: Ten mecz był jak rollercoaster