Aktualności

Fornalik: Nasza przewaga jest dość spora

05.07.2020 (20:03) | Krzysztof Banasik

fot.: Paweł Kot

– To był bardzo ciekawy mecz, który dobrze się oglądało – powiedział Waldemar Fornalik po spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław. Poniżej pełna wypowiedź trenera Piasta Gliwice. 

Waldemar Fornalik: Spotkały się dwie drużyny, które chciały grać w piłkę i które stwarzały sobie dobre okazje do zdobycia bramki. Śląsk był trudnym, wymagającym przeciwnikiem. Po niezbyt dobrym początku ruszyliśmy do gry, kiedy Sebastian Milewski nie wykorzystał świetnej okazji. Później mieliśmy wymianę ciosów, ale uważam, że nasze sytuacje były klarowniejsze. Gratuluję drużynie zwycięstwa w bardzo trudnym spotkaniu.

Czy Śląsk zaskoczył pana w pierwszej części spotkania?

Nie, tak czasami układa się mecz, kiedy przeciwnik ma wartościowych piłkarzy i potrafi grać w piłkę. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to drużyna o dużym potencjale.

Wydaje się, że to Piast był lepszy kondycyjnie, czy ten aspekt może być kluczowy w końcówce sezonu?

Mam taką nadzieję, że tempo, które narzucamy, uda nam się utrzymać. Cieszy mnie, że zagraliśmy kolejny mecz, w którym graliśmy aktywnie do 90 minut. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć drugiej bramki, bo w końcówce byłoby spokojniej, chociaż i tak te ostatnie minuty zagraliśmy mądrze.

Jak ważne jest to zwycięstwo w kontekście bitwy o podium?

Jest ważne, bo zachowujemy od Śląska odległość czterech punktów, w dodatku w sezonie zasadniczym byliśmy na wyższym miejscu. Jest to dość spora przewaga, ale do zdobycia jest jeszcze 9 punktów, więc koncentrujemy się już na kolejnym spotkaniu.

To był pana 400. mecz w roli trenera w Ekstraklasie. Ten czas szybko panu minął?

Bardzo szybko. Mógłbym się zapytać, kiedy to się stało. Pamiętam 2001 rok, kiedy debiutwałem w roli trenera Górnika Zabrze, to był mecz przeciwko Pogoni Szczecin. Dzisiaj mamy rok 2020 i faktycznie tych spotkań trochę na liczniku już jest.

ZOBACZ też: Gra dobra, wynik nie: Piast 1:0 Śląsk