Aktualności

Lavicka: Każdy mecz jest jak finał

05.07.2020 (20:16) | Adrian Dana

fot.: Paweł Kot

Przede wszystkim zabrakło nam jakości w ofensywie. To nasz drugi mecz na wyjeździe, w którym nasza gra nie wygląda źle, ale brakuje nam efektywności - uważa trener Vitezslav Lavicka. Poniżej pełna wypowiedź szkoleniowca Śląska Wrocław po przegranym 0:1 meczu z Piastem Gliwice. 

Vitezslav Lavicka: Obejrzeliśmy spotkanie, w którym obie drużyny mocno walczyły w trakcie meczu. Każda z nich miała swoje szanse. Jedyną różnicą pomiędzy nami, a Piastem była jedna sytuacja wykorzystana przez gospodarzy.

W pierwszej połowie Śląsk grał z polotem, co się stało w drugiej? Wydaje się, że Piast dużo lepiej wytrzymał to spotkanie kondycyjnie.

Dla obydwu drużyn nie było to łatwe granie w takich warunkach, ale szacunek dla obu ekip za wykonaną pracę, grę przy takiej pogodzie. Przy wyniku 1:0 dla Piasta grał on tak, że czekał na swoje szanse. My podejmowaliśmy ryzyko, stwarzaliśmy sobie okazje, ale brakowało w nich cierpliwości i skuteczności.

Czy zgodzi się pan ze stwierdzeniem, że piłkarze rezerwowi nie dali impulsu drużynie?

Wprowadziliśmy dzisiaj naszych młodzieżowców. Dla nich to duże doświadczenie jakim jest spotkanie przeciwko Piastowi Gliwice na ich stadionie. To jest nie łatwe, ale wierzę że w każdym takim spotkaniu zbiorą doświadczenie co zaprocentuje później. Przede wszystkim zabrakło nam jakości w ofensywie. To nasz drugi mecz na wyjeździe, w którym nasza gra nie wygląda źle, ale brakuje nam efektywności.

Dlaczego w kadrze meczowej nie było Żivulicia i co się stało z Płachetą?

Żivulicia zabrakło z powodów zdrowotnych. Przemek natomiast zszedł ponieważ chcieliśmy dać nowy impuls drużynie.

Jak dzisiejszy wynik wpływa na walkę o podium?

Walczyliśmy o pozostanie w kontakcie z drużynami walczącymi o puchary. Dzisiaj przegraliśmy, ale mamy jeszcze dziewięć punktów do zdobycia. Dla nas każdy następny mecz jest jak finał.

ZOBACZ też: Fornalik: Nasza przewaga jest dość spora