Piłkarz Meczu przeciwko Lechii (WYNIKI)

24.07.2020 (11:14) | Marcin Polański

fot.: Paweł Kot

W meczu z Lechią Śląsk zagrał w eksperymentalnym składzie personalnym, bez kilku podstawowych zawodników, którzy obejrzeli mecz tylko z trybun Stadionu Wrocław. Choć spotkanie zakończyło się porażką, to kilku piłkarzy pokazało się z dobrej strony. Kogo uznaliście za najlepszego w zielono-biało-czerwonych barwach? 

Tym razem doceniliście zawodników występujących w osi centralnej boiska. Na podium zabrakło jednak miejsca dla strzelca jedynego gola dla WKS-u - Krzysztofa Mączyńskiego. W głosowaniu na Piłkarza Meczu przeciwko Lechii trzecie miejsce zajął Israel Puerto, drugie Jakub Łabojko, a pierwsze Adrian Łyszczarz! W ten sposób doceniliście jego powrót  do wyjściowego składu po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją, który zwieńczył asystą.

Tak pisaliśmy o występie młodzieżowca w statystycznym podsumowaniu wszystkich zawodników:

Dopiero po raz drugi w sezonie trener Śląska desygnował do gry w wyjściowym składzie innego młodzieżowca niż Przemysław Płacheta i odebrał sygnał, że kandydatów do zajęcia uprzywilejowanej przepisami roli niekoniecznie musi szukać poza klubem. Łyszczarz mocno pracował, by wykorzystać swoją szansę. Bardzo dobrze zachował się przy bramce wyrównującej. Nie tylko świetnie wskoczył przed Żarko Udovicicia rozpędzając się lewą stroną, po czym dośrodkował w pole karne, ale nie spanikował, gdy Mario Maloca wybił sprzed bramki i spokojnie obsłużył Krzysztofa Mączyńskiego. Im dalej w mecz, tym w grze Łyszczarza odbijał się jednak brak meczowego rytmu, zmniejszała się efektywność, ostatecznie został pierwszym zmiennikiem w zespole gospodarzy.

Wyniki głosowania na Piłkarza Meczu przeciwko Lechii:

  • Adrian Łyszczarz - 38% głosów
  • Jakub Łabojko - 16%
  • Israel Puerto - 10%

Wyniki poprzednich głosowań:

ZOBACZ też: Mogą trafić do Śląska. Jak są oceniani w Sosnowcu?