Rezerwy wygrywają w Gaci po raz drugi

25.07.2020 (13:34) | Marcin Polański / Jacek Bratek

Zespół Śląska II po raz drugi w ciągu kilku tygodni okazał się lepszy od Foto-Higieny. W meczu sparingowym rozegranym w Gaci wrocławianie wygrali 3:0, a do siatki dwukrotnie trafiali zawodnicy testowani oraz Michał Dryja.

Potyczka z WKS-em była sprawdzianem generalnym dla miejscowych przed startem III ligi, której pierwsza kolejka już za tydzień. Gospodarze chcieli zrewanżować się zielono-biało-czerwonym za niedawną porażkę 1:4 w Pucharze Polski na szczeblu okręgu wrocławskiego, ale po raz drugi górą była ekipa trenera Piotra Jawnego.

Wrocławianie, którzy rozpoczęli mecz z 3 testowanymi zawodnikami w składzie, od początku przejęli inicjatywę na boisku, jak przystało na ekipę, która wkrótce walczyć będzie na drugoligowych boiskach. Swoją przewagę udokumentowali w pierwszej połowie golem zdobytym przez jedną z nowych twarzy, a piłka wpadła do siatki po strzale z dystansu i rykoszecie.

Spotkanie toczyło się przy palącym słońcu, dlatego trudno było oczekiwać od zawodników szaleńczego tempa, a piłkarzy Śląska trzeba pochwalić za skuteczność, bo większość bramkowych sytuacji zakończyła się golami. W drugiej połowie w barwach WKS-u na murawie pojawili się rezerwowi i to właśnie dwójka z nich znalazła sposób na pokonanie Damiana Jaroszewskiego, którego starsi kibice mogą pamiętać z czasów III-ligowego Śląska.

Na 2:0 podwyższył Dryja, który wykończył ładną akcję całego zespołu, a wynik spotkania ustalił kolejny z testowanych graczy silnym uderzeniem z kilkunastu metrów.

Wrocławianie za tydzień w kolejnym sparingu zmierzą się na wyjeździe z Polonią Bytom, która z powodu nieparzystej liczby drużyn w III lidze gr. 3, będzie pauzować w 1. kolejce sezonu.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Śląsk II Wrocław 0:3 (0:1)

Gole: Testowany 1, Dryja, Testowany 2

Śląsk: Tysiak - Caliński, Kucharczyk, Wypart, Testowany - Lewkot, Młynarczyk, Testowany, Testowany, Kotowicz - Michalski

Grali także: Krocz, Maruszak, Jarzębowski, Szymański, Dryja + piłkarze testowani