Aktualności

Lavicka: Chcemy stworzyć silną drużynę

05.08.2020 (19:29) | Wojciech Peciakowski

fot.: Paweł Kot

Trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka opowiedział o najkrótszym w jego karierze trenerskiej okresie przygotowawczy i podsumował start treningów. 

Vitezslav Lavicka: Inaczej planowaliśmy ten start treningów, ale respektujemy zasady. Wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu się przebadali w pierwszy dzień. Poczekaliśmy na wyniki. Wszystkie wyniki były negatywne i to jest ważne. Przygotowujemy się do nowego sezonu.

Wolne było krótkie, dwa tygodnie to nie jest dużo, ale zawodnicy odpoczęli. Mieli wskazania, żeby w trakcie urlopu trochę biegać. Były zmiany w składzie, kilku zawodników odeszło, ale przyszli inni, którzy będą walczyć o swoje miejsce w składzie. Mam nadzieję, że chemia będzie podobna i będziemy robić progres.

Tak jak zawsze, pracujemy z zawodnikami na boisku i poza nim. Przeprowadzam rozmowy z piłkarzami. Oni czują swoje szanse, ci, którzy przyszli do klubu. Chcą być częścią zespołu i walczyć o dobry wynik w Ekstraklasie.

Przyszło dużo młodych zawodników, którzy będą walczyć o swoje miejsce, ale także Waldemar Sobota. To sygnał dla kibiców i dla nas, że zawodnik, który grał dobrze w Śląsku i w reprezentacji, a potem za granicą, teraz wraca i chce grać dla Śląska. To sygnał, żeby inni popracowali tak jak Waldek Sobota, szybko się zintegrowali i stworzyli mocną drużynę.

To dla mnie coś nowego. W swojej ponad 20-letniej karierze trenerskiej nie miałem jeszcze tak krótkiego okresu przygotowawczego, ale trzeba być elastycznym. Taką mamy sytuację. Daliśmy radę po przerwie z powodu pandemii i myślę, że teraz też sobie poradzimy z tym krótkim okresem przygotowawczym.

Jak wybrać laptopa?

źródło: Śląsk Wrocław

ZOBACZ też: Bramkarz przedłużył kontrakt ze Śląskiem!