Aktualności

Trener Piasta przed meczem z WKS-em

20.08.2020 (15:46) | Marcin Polański

fot.: Paweł Kot

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice odpowiadał na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław. Poniżej zapis fragmentów wypowiedzi szkoleniowca. 

O zespole Śląska z poprzedniego i obecnego sezonu

Jak praktycznie w każdym zespole doszło w przerwie w Śląsku do kilku zmian, więc będzie to personalnie trochę inna drużyna. Natomiast jeśli chodzi o sposób gry, to zawsze jest to zespół, który prezentuje określony poziom i na to się przygotowujemy.

 

O porażce WKS-u w Pucharze Polski
Można powiedzieć, że to taki przegrany remis, ponieważ odpadli dopiero po rzutach karnych. Zespoły różnie reagują na takie sytuacje, ale to jest początek sezonu i każdy będzie chciał dobrze w niego wejść i każdy będzie walczyć o zwycięstwo, ile mu sił i umiejętności wystarczy.

 

O sytuacji kadrowej
Są drobne urazy, ale mam nadzieję, że nie na tyle poważne, żeby wyeliminowały ich z sobotniej rywalizacji. Nie chcę mówić o konkretnych nazwiskach, ponieważ dopiero w piątek będziemy mieli pełną odpowiedź.

 

O Jakubie Świerczoku i grze dwoma napastnikami
W środę trenował normalnie z zespołem, ale na pewno musi jeszcze poczuć drużynę, zapoznać się z naszymi wymaganiami, poznać sposób gry i myślenia o tym, co chcemy robić na boisku. Nie wykluczam żadnego wariantu, może grać wspólnie z Piotrem Parzyszkiem, myślę, że jest to jak najbardziej realne.

 

ZOBACZ też: V. Lavicka przed meczem z Piastem (WIDEO)