Aktualności

Mistrzostwie świata wracają do gry!

11.09.2020 (11:51) | Krzysztof Banasik

fot.: Krzysztof Banasik

Wrocławscy bohaterowie, aktualni klubowi mistrzowie świata, w sobotę rozegrają pierwszy mecz o Superpuchar Polski w blind footballu. Rewanż odbędzie się w Krakowie, termin jeszcze nie jest znany. 

Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 12:00 na obiekcie przy ulicy Kamienngórskiej 16. Przeciwnikiem Śląska Wrocław Blind Football będzie Wisła Kraków, która była rywalem WKS-u przed rokiem, kiedy obie drużyny walczyły o Puchar Polski.

Wtedy w serii rzutów karnych, które musiały rozstrzygnąć tę rywalizację, lepsi okazali się gracze Mikołaja Nowackiego. Dzięki zdobyciu tego trofeum zielono-biało-czerwoni reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej - Śląsk w październiku ubiegłego roku wystąpił w Bułgarii na klubowych mistrzostwach świata w piłce nożnej osób niewidomych i niedowidzących.

Wrocławianie zdobyli tam złoto, w finale pokonali mołdawski Kishinev Fenix 3:1 (3:0). W decydującym starciu dwa gole dla Śląska zdobył Łukasz Byczkowski, dla którego było to trafienie numer 5 i 6 na turnieju. Jedną bramkę dołożył kapitan Robert Mkrtchyan.

W bramce świetnie spisywał się Radosław Majdan, na którego będziemy mogli liczyć również w sobotę. Śląsk do pierwszego starcia w tym roku przystąpi więc w najmocniejszym składzie. W barwach Wisły z powodów osobistych zabraknie ich kapitana Marcina Ryszki, jednego z liderów krakowskiej drużyny. W ramach wsparcia Ryszki i jego rodziny, piłkarze obu drużyn zaprezentują okolicznościowe koszulki.

Mecz blind footballu trwa 2 x 20 minut, ale w ostatnich 3 minutach każdej połowy, kiedy piłka jest poza grą, czas jest stopowany, dlatego warto zarezerwować sobie kilka minut więcej.

Zachęcamy wszystkich do przyjścia i wsparcia naszej złotej drużyny!

Nagranie meczu, który dał Śląskowi złoto

ZOBACZ też: Lech Poznań - wymarzony rywal Śląska