Aktualności

Trener Lecha przed meczem z WKS-em

11.09.2020 (17:45) | Marcin Polański

fot.: Mateusz Porzucek

Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań odpowiadał na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem ze Śląskiem Wrocław. Poniżej zapis fragmentów wypowiedzi szkoleniowca. 

O atutach WKS-u

Siłą Śląska jest zespół, to jest drużyną, która konsekwencja w grze, dyscypliną potrafi wyczekać na błąd przeciwnika i ten błąd z konsekwencją i determinacją wykorzystać. Przed meczami reprezentacji w bardzo dobrej formie był Pich, na którego szczególnie będziemy musieli zwrócić uwagę.

O wnioskach po pierwszych meczach

Popełniliśmy proste błędy w defensywie – w Lubinie dwa stałe fragmenty, z Wisłą Płock dwa rzuty karne. To jest aspekt nad którym głównie pracowaliśmy z zawodnikami, którzy pozostali w klubie podczas tej przerwy i mam nadzieję, że efekty zobaczymy w meczu ze Śląskiem. Pracowaliśmy nad wieloma rzeczami, nad przygotowaniem fizycznym, nad defensywą, grą w ataku. Podczas dwóch tygodni można sporo zrobić, chociaż nie byliśmy w komplecie, to dokooptowaliśmy zawodników z zespołu rezerw, żeby trening mógł odwzorować warunki meczowe.

O możliwym odejściu Jóźwiaka

Na tyle na ile znam Kamila, to na pewno nogi by w meczu nie odstawiał, ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że może zagrać we Wrocławiu, a może się okazać, że go z nami nie będzie.

O pozyskanym Mohammadzie Awwadzie

To jest trochę inny typ napastnika niż Ishak i Szymczak. Może mniej lubi grę tyłem do bramki, a bardziej wejście na prostopadłą piłkę. Dysponuje z bardzo dobrym dryblingiem i lewą nogą. Może grac na pozycji 9, 10, na skrzydle, daje nam sporo możliwości. Mam nadzieję, że swoją grą oczaruje nie tylko mnie, ale też kibiców. Jest już po pierwszym treningu, czuł się bardzo fajnie i będzie do mojej dyspozycji na mecz ze Śląskiem.

ZOBACZ też: Jakim składem na Lecha?