Aktualności

Transfer Łabojki coraz bliższy

17.09.2020 (11:03) | Krzysztof Banasik

fot.: Joanna Wietrzyńska

Według naszych informacji, Jakub Łabojko przebywa już we Włoszech i prawdopodobnie jeszcze dzisiaj przejdzie testy medyczne we włoskiej Brescii.  

Ten transfer w mediach istnieje już od tygodnia. Rozmowy z Brescią potwierdził także Dariusz Sztylka. - Kluby są już dogadane - powiedział dyrektor sportowy w niedzielę podczas wizyty w Lidze+ Extra.

Według różnych doniesień, Śląsk na Łabojce ma zrobić około miliona euro. To 10 razy więcej, niż WKS zapłacił za utalentowanego pomocnika, kiedy 2 lata temu wykupił go z Rakowa Częstochowa.

Będzie to drugi gotówkowy transfer ze Śląska w tym okienku i to w dodatku "milionowy". Wcześniej do Norwich odszedł Przemysław Płacheta, który kosztował Anglików około 3 milionów euro.

Łabojko w poprzednim sezonie wystąpił w 33 meczach, w 26 z nich w pierwszym składzie. W obecnej kampanii wychowanek Piasta Gliwice ma niepodważalną pozycję w środku pola. Jego odejście może trenerowi Vitezslavowi Laviczce przysporzyć nowych problemów, bo oprócz kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego w kadrze Śląska brakuje solidnego defensywnego pomocnika, który z marszu mógłby Łabojkę zastąpić. To oznacza, że być może w klubie będą chcieli dokonać jeszcze jednego wzmocnienia.

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza