Aktualności

TRANSFERY: Podsumowanie ekstraklasowych zakupów

15.10.2020 (06:00) | Jakub Luberda

fot.: Paweł Kot

Okienko transferowe przed sezonem 2020/21 było dosyć specyficzne. W związku z panującą pandemią wzmocnienia składu należało przeprowadzić odpowiednio szybko, ponieważ letni okres przygotowawczy był wyjątkowo krótki. W takim natłoku informacji łatwo przeoczyć ruchy poczynione przez kluby ekstraklasy, więc przygotowaliśmy dla Was zestawienie dokonanych transferów. 



 

CRACOVIA

Przyszli: Rivaldinho (FC Viitorul), Damir Sadikovic (Zeljeznicar), Matej Rodin (NK Varazdin), Marcos Alvarez (VFL Osnabruck), Michael Gardawski (Korona Kielce), Ivan Marquez (Korona Kielce), Karol Niemczycki (P. Niepołomice), Dawid Szymonowicz (Jagiellonia) - wyp.

Odeszli: Michał Helik (FC Barnsley), Rafa Lopes (Legia Warszwa), Szymon Kiebzak (GKS Katowice), Niko Datkovic (Kisvarda), Janusz Gol (Dinamo Bukareszt), Michał Zieba (Stalowa Wola), Rubio (Sandecja) - wyp., Jakub Serafin (P. Niepołomice), Michał Rakoczy (P. Niepołomice) - wyp.

 

GÓRNIK ZABRZE

Przyszli: Alex Sobczyk (Spartak Trnava), Kacper Michalski (GKS Katowice), Bartosz Nowak (Stal Mielec), Norbert Wojtuszek (Pogoń Siedlce), Stefanos Evangelou (Olympiakos SFP), Giannis Masouras (Olympiakos SFP) - wyp.

Odeszli: Paweł Bochniewicz (Heerenveen), Mateusz Matras (Stal Mielec), Daniel Liszka (Wigry Suwałki), Daniel Bielica (Warta Poznań), Bartłomiej Eizenchart (GKS Bełchatów), Kamil Zapolnik (Miedź Legnica), Szymon Matuszek (Miedź Legnica), Igor Angulo (FC Goa), Tomasz Loska (Termalica), Jakub Szymański (Górnik Polkowice), Ishmael Baidoo (Pogoń Siedlce), David Kopacz (Stuttgart) - koniec wyp., Erik Jirka (Crvena Zvezda) - koniec wyp., Stavros Vasilantonopoulos (AEK Ateny) - koniec wyp., Georgios Giakoumakis (AEK Ateny) - koniec wyp.

 

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Przyszli: Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Pavels Steinbors (Arka Gdynia), Szymon Sobczak (Stomil Olsztyn), Mateusz Wyjadłowski (Wisła Kraków U19), Fernan Lopez (FK Qabala), Fedor Chernykh (Dynamo Moskwa), Kris Twardek (Bohemians), Maciej Mas (UKS SMS U19)

Odeszli: Bartosz Maliszewski (Parma), Maciej Mas (GKS Bełchatów) - wypożyczenie, Jakub Wójcicki (Zagłębie Lubin), Martin Adamec (FC Nitra), Orest Tkachuk (Olimpia Elbląg), Michał Ozga (Wigry Suwałki) - wyp., Luka Gugeshashvili (FC Dila), Wojciech Błyszko (Stal Mielec) - wyp., Szymon Łapiński (GKS Bełchatów) - wyp., Błażej Niezgoda (Sokół Ostróda) - wyp., Bartosz Kwiecień (Arka Gdynia) - wyp., Juan Camara (Dinamo Bukareszt) - wyp., Dawid Szymonowicz (Cracovia) - wyp., Zoran Arsenic (HNK Rijeka) - wyp., Martin Kostal (FK Senica) - wyp., Karol Struski (Górnik Łęczna) - wyp., Dejan Iliev (FC Arsenal) - koniec wyp.

 

LECH POZNAŃ

Przyszli: Jan Sykora (Slavia Praga), Mohammad Awwad (Maccabi Haifa) - wyp., Jakub Moder (Brighton) - wyp., Mikael Ishak (Nurnberg), Filip Bednarek (Heerenveen),  Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin), Marko Malenica (NK Osijek) - wyp., Vasyl Kravets (CD Leganes) - wyp., Bogdan Butko (Szachtar Donieck) - wyp.

Odeszli: Jakub Moder (Brighton), Kamil Jóźwiak (Derby), Robert Gumny (FC Augsburg), Karol Szymański (Piast Gliwice), Christian Gytkjaer (Monza), Tomasz Cywka (Chrobry Głogów), Volodymyr Kostevych (Dynamo Kijów), Miłosz Mleczko (Widzew Łódź) - wyp., Juliusz Letniowski (Arka Gdynia) - wyp., Paweł Tomczyk (Stal Mielec) - wyp., Wiktor Pleśnierowicz (Miedź Legnica), Mateusz Skrzypczak (P. Niepołomice) - wyp., Timur Zhamaletdinov (CSKA Moskwa) - koniec wyp.

 

LECHIA GDAŃSK

Przyszli: Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Kristers Tobers (Lipawa), 

Odeszli: Lukas Haraslin (Sassuolo), Patryk Lipski (Piast Gliwice), Paweł Żuk (Wisła Płock), Adam Chrzanowski (Pordenone), Marcel Wszołek (ŁKS Łódź), Filip Mladenovic (Legia Warszawa), Błażej Augustyn (Jagiellonia), Maciej Woźniak (Radunia Stężyca), Adrian Petk (Miedź Legnica), Daniel Łukasik (Ankaragucu), Kacper Sezonienko (Bytovia Bytów) - wyp., Filip Dymerski (Bytovia Bytów) - wyp.

 

LEGIA WARSZAWA

Przyszli: Josip Juranovic (Hajduk Split), Rafa Lopes (Cracovia), Filip Mladenovic (Lechia Gdańsk), Artur Boruc (Bournemouth), Bartosz Kapustka (Leicester City), Michał Karbownik (Brighton) - wyp., Joel Valencia (Brentford) - wyp.

Odeszli: Michał Karbownik (Brighton), Arvydas Novikovas (BB Erzurumspor), Mateusz Praszelik (Śląsk Wrocław), Salvador Agra (Tondela), Mateusz Kochalski (Radomiak) - wyp., Piotr Pyrdol (Wisła Płock), Ivan Obradovic (Partizan), Mateusz Żyro (Stal Mielec), Radosław Majecki (Monaco) - koniec wyp.

 

PIAST GLIWICE

Przyszli: Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Javier Hyjek (Atl. Madryt), Karol Szymański (Lech Poznań), Michał Żyro (Korona Kielce), Arkadiusz Pyrka (Znicz Pruszków), Jakub Świerczok (Ludogorets) - wyp., Michał Chrapek (Śląsk Wrocław) 

Odeszli: Piotr Parzyszek (Frosinone), Bartosz Walencik (KKS Kalich), Łukasz Krakowczyk (ROW Rybnik) - wyp., Michał Bodys (Foto-Higiena) - wyp., Sebastian Pociecha (Broń Radom), Tom Hateley (AEK Larnaka), Paweł Rabin (Stal Kraśnik) - wyp., Jorge Felix (Sivasspor), Uros Korun (NK Olimpija), Patryk Tuszyński (Wisła Płock), Wojciech Kamiński (Sandecja) - wyp., Wiktor Preuss (Pogoń Siedlce) - wyp.

 

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁO

Przyszli: Gergo Kocsis (Zalaegerszeg), Milan Rundic (MFK Karvina), Sergyi Myakushko (Alcorcon), Konrad Gutkowski (Widzew II), Maksymilian Sitek (Legia II), Dominik Frelek (Olimpa Grudziądz)

Odeszli: Miłosz Kozak (Radomiak), Arkadiusz Maj (O. Urzędów), Adrian Rakowski (Chojniczanka), Damian Hilbrycht (GKS Bełchatów) - wyp. 

 

POGOŃ SZCZECIN

Przyszli: Bartłomiej Mruk (Garbarnia), Mariusz Fornalczyk (Polonia Bytom), Luis Mata (FC Porto B), Michał Kucharczyk (Ural), Alexander Gorgoń (HNK Rijeka), Luka Zahovic (MK Maribor)

Odeszli: Marcin Listkowski (lecce), Srdjan Spirindonovic (Crvena Zvezda), Michalis Manias (Anorthosis), Daniel Kusztan (Flota Świnoujście) - wyp., Jędrzej Grobelny (Miedź Legnica) - wyp., Hubert Sadowski (Stomil Olsztyn) - wyp., Oskar Kalenik (Olimpia Grudziądz) - wyp., Błażej Starzycki (Błękitni Stargard) - wyp., Nikodem Sujecki - (Olimpia Grudziądz) - wyp., Ricardo Nunes (bez klubu)

 

RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Przyszli: Daniel Szelagowski (Korona Kielce), Oskar Zawada (Wisła Płock), Piotr Owczarek (Escola U19), Ivi Lopez (Levante UD), Marcel Żurek (AP Zagłębie), Giannis Papanikolaou (Panionios), Maciej Wilusz (Ural), Marcin Cebula (Korona Kielce), Branislav Pindroch (Zlate Moravce), Michał Litwa (Wisła Kraków),  Vladislavs Gutkovskis (Termalica), Petar Mamic (HNK Rijeka), Franciszek Wróblewski (Odra Opole)

Odeszli: Felicio Brown Forbes (Wisła Kraków), Arkadiusz Kasperkiewicz (Arka Gdynia), Michał Gliwa (Stal Mielec), Bryan Nouvier (Sepsi OSK), Emir Azemovic (NK Aluminij), Ruslan Babenko (Olimpik Donieck), Franciszek Wróblewski (Pogoń Siedlce), Jakub Bator *GKS Bełchatów) - wyp., Kamil Kościelny (Stal Mielec), Sebastian Musiolik (Pordenone) - wyp., Jakub Apolinarski (GKS Jastrzębie) - wyp., Jarosław Jach (Crystal Palace) - koniec wyp.

 

STAL MIELEC

Przyszli: Jakub Wróbel (ŁKS Łódź), Michał Gliwa (Raków Częstochowa), Damian Pawłowski (Wisła Kraków) - wyp., Martin Sus (SFC Opava), Mateusz Matras (Górnik Zabrze), Marcin Fils (Sandecja), Petteri Forsell (Korona Kielce), Łukasz Zjawiński (Legia II), Wojciech Błyszko (Jagiellonia) - wyp., Mateusz Żyro (Legia Warszawa), Paweł Tomczyk (Lech Poznań) - wyp., Kamil Kościelny (Raków Częstochowa)

Odeszli: Adrian Paluchowski (Wisła Puławy), Arkadiusz Slysz (KS Wiązownica), Bartłomiej Kiełbasa (Resovia), Oskar Mazur (Rzemieślnik), Bartosz Nowak (Górnik Zabrze), Jakub Bartosz (P. Niepołomice), Łukasz Bielak (GKS Jastrzębie) - wyp., Mateusz Bodzioch (Radomiak), Bartosz Sobczyk (bez klubu)

 

ŚLĄSK WROCŁAW

Przyszli: Patryk Janasik (Odra Opole), Waldemar Sobota (St. Pauli), Rafał Makowski (Radomiak), Mateusz Praszelik (Legia Warszawa), Michał Szromnik (Chrobry Głogów), Marcel Zylla (Bayern Monachium)Fabian Piasecki (Z. Sosnowiec), Bartłomiej Pawłowski (Gaziantep FK)

Odeszli: Przemysław Płacheta (Norwich), Jakub Łabojko (Brescia), Daniel Kajzer (Arka Gdynia), Mateusz Radecki (Radomiak), Kamil Dankowski (ŁKS Łódź), Damian Gąska (Radomiak) - wyp., Łukasz Broź (bez klubu), Michał Chrapek (Piast Gliwice), Filip Markovic (bez klubu), Filip Raicevic (AS Livorno) - koniec wyp.

 

WARTA POZNAŃ

Przyszli: Konrad Handzlik (Olimpia Grudziądz), Michał Kopczyński (Arka Gdynia), Mateusz Czyżycki (Odra Opole), Mateusz Spychała (Korona Kielce), Daniel Bielica (Górnik Zabrze) - wyp., Mateusz Kuzimski (Chojniczanka), Jan Grzesik (ŁKS Łódź), Robert Ivanov (FC Honka), Mario Rodriguez (Recre Granada)

Odeszli: Patryk Stępiński (Widzew Łódź), Tomasz Boczek (Sandecja), Sebastian Olszewski (Hutnik Kraków) - wyp., Michał Grobelny (Chojniczanka), Łukasz Spławski (P. Niepołomice), Tomasz Laskowski (Międzychód), Sergiy Napolov (Chojnicznka), Szymon Piekarski (Jarota Jarocin), Bartosz Kalupa (Kotwica) - wyp., Krzysztof Danielewicz (Miedź Legnica) - koniec wyp., Karol Gardzielewicz (Miedź Legnica) - koniec wyp.

 

WISŁA KRAKÓW

Przyszli: Michał Frydrych (Slavia Praga), Nikola Kuveljic (Javor-Matis), Felicio Brown Forbes (Raków), Yaw Yeboah (CD Numancia), Adi Mehremic (Desportivo Aves), Stefan Savic (NK Olimpija), Fatos Beqiraj (Maccabi Netanya), Tafara Madembo (Escola U19), Dawid Abramowicz (Radomiak)

Odeszli: Vukan Savicevic (Samsunspor), Artur Balicki (Garbarnia), Daniel Morys (Garbarnia), Damian Pawłowski (Stal Mielec) - wyp., Marcin Grabowski (Termalica), Krzysztof Drzazga (Miedź Legnica), Patryk Moskiewicz (KP Starogard), Kacper Chorazka (Z. Sosnowiec), Kamil Wojtkowski (bez klubu), Marcin WasilewskiPaweł BrożekKais Al-Ani (bez klubu), Mateusz Hołownia (Legia Warszawa) - koniec wyp., Lubomir Tupta (Hellas Verona) - koniec wyp., Hebert (JEF Utd. Chiba) - koniec wyp., Alon Turgeman (Austria Wiedeń) - koniec wyp.

 

WISŁA PŁOCK

Przyszli: Paweł Żuk (Lechia Gdańsk), Mateusz Lewandowski (BFC Dynamo), Fryderyk Gerbowski (Escola U19), Kacper Kondracki (GKS Bełchatów), Filip Leśniak (Aalborg BK), Wojciech Szumilas (GKS Tychy), Damian Zbozień (Arka Gdynia), Dusan Lagator (Sochi), Piotr Pyrdol (Legia Warszawa), Julio Rodriguez (Tsarsko Selo), Patryk Tuszyński (Wisła Płock), Milan Obradovic (Napredak)

Odeszli: Oskar Zawada (Raków Częstochowa), Grzegorz Kuświk (Stomil), Suad Sahiti (Zrinjski Mostar), Jarosław Fojut (Stal Rzeszów), Jakub Witek (GKS Bełchatów) - wyp., Karol Angielski (Radomiak), Maciej Spychała (Stomil), Dominik Furman (Genclerbirligi), Cezary Stefańczyk (RKS Radomsko), Thomas Dahne (Holstein Kiel),  Patryk Leszczyński (Olimpia Grudziądz), Mikołaj Kwietniewski (Legia Warszawa) - koniec wyp.

 

ZAGŁĘBIE LUBIN

Przyszli: Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Lorenco Simic (UC Sampdoria), Łukasz Łakomy (Legia II), Jakub Żubrowski (Korona Kielce), Jakub Wójcicki (Jagiellonia), Kamil Bielikow (Ascoli U19), Mateusz Bartolewski (Ruch Chorzów), Samuel Mraz (FC Empoli) - wyp., Soren Reese (FC Midtjylland) - wyp., Jakub Bednarczyk (St. Pauli) - wyp., Dejan Drazic (Slo. Bratislava) - wyp.

Odeszli: Bartosz Białek (Wolfsburg), Damjan Bohar (NK Osijek), Oliwier Zych (Aston Villa U18), Kacper Bieszczad (Chrobry Głogów) - wyp., Michał Bogacz (Motor Lublin) - wyp., Patryk Mucha (Widzew Łódź), Paweł Zyra (Termalica), Olaf Nowak (Z. Sosnowiec), Matyas Tajti (Zalaegerszeg), Bartosz Kopacz (Lechia Gdańsk), Jakub Tosik (ŁKS Łódź), Kamil Mazek (Arka Gdynia), Łukasz Soszyński (Arka Gdynia), Alan Czerwiński (Lech Poznań), Dejan Drazic (Slo. Bratislava) - koniec wyp.

 

źródło: transfermarkt.de

ZOBACZ też: Sztylka: W sporcie najważniejsza jest pokora (PODCAST)