Aktualności

Lavicka: Chcieliśmy zagrać tak jak ostatnio

18.10.2020 (14:53) | Dominik Szpik

fot.: Mateusz Porzucek

Wypowiedź trenera Lavicki na konferencji prasowej po meczu z Wisłą Płock.  

Jaki był Pana pomysł na ten mecz? Jak Śląsk miał grać?

Nie jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego występu w Płocku. Nie tylko z wyniku, ale też z gry. Chcieliśmy zagrać tak jak ostatnio z Cracovią. Pomiędzy tymi meczami była przerwa reprezentacyjna, ale chłopaki wyglądali bardzo dobrze na treningach. Wiedzieliśmy, że Wisła będzie walczyć o swoje pierwsze zwycięstwo u siebie i że będzie to trudny mecz. O wyniku zadecydowała większa chęć w końcówce tego meczu, kiedy nasi zawodnicy byli zbyt pasywni i przeciwnik to wykorzystał. Bramkę straciliśmy krótko po tym, jak to my mieliśmy stuprocentową okazję do objęcia prowadzenia.

Czy mecz przeciwko Wiśle to najgorszy występ Śląska w tym sezonie?

Nie był to dobry występ. Nie pokazaliśmy tego poziomu, który zaprezentowaliśmy u siebie. Po prostu musimy więcej pracować. Nie jest to nasz pierwszy mecz na wyjeździe. Brakuje nam więcej jakości i pewności siebie do tego, żebyśmy lepiej kontrolowali spotkanie.

Jak Pan ocenia debiut Bartłomieja Pawłowskiego? Czy Lubambo Musonda będzie gotowy na środowy mecz z Legią?

Bartek krok po kroku adaptuje się do naszej drużyny. Tak jak mówiłem, to jest zawodnik, który ma swoją jakość i doświadczenie. Dzisiaj miał dobre momenty w meczu, ale potrzeba mu jeszcze więcej czasu. A co do Lubambo to był on na zgrupowaniu w Zambii i po przyjeździe tylko wczoraj miał kontrolne badania na COVID. Mam nadzieję, że będzie gotowy na mecz z Legią.

Meczyki.pl - jeden z czołowych serwisów sportowych w Polsce

ZOBACZ też: Płocka masakra w piłkę kopaną. Wisła 1:0 Śląsk (RELACJA)