Aktualności

Zając: Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem końcowym

24.10.2020 (20:02) | Jakub Luberda

fot.: Paweł Kot

Wypowiedź trenera Bogdana Zająca po meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok. 

Bogdan Zając: Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem końcowym tego spotkania i takich meczów nie można przegrywać.

Czy ma pan usprawiedliwienie dla Bartosza Bidy, który łatwo stracił piłkę na rzecz Mateusza Praszelika, z czego za chwilę padł gol dla Śląska?

Popełnił techniczny błąd, to zdarza się w piłce, dlatego dużo pracy przed nami, żeby takich błędów więcej nie popełniać. Wiadomo, był to gol, którego konsekwencją jest przegrany mecz, ale to jest piłka i to się zdarza. Po takiej sytuacji tym bardziej trzeba zacisnąć zęby, wyjść i mieć tą złość sportową, a tego troszeczkę mi po bramce zabrakło.

Czy ten błąd zadecydował o porażce, czy można mieć pretensje do pana drużyny, że po stracie gola, zwłaszcza w końcówce, nie potrafiła mocniej docisnąć rywala?

Na pewno ten błąd ustawił mecz i wtedy bardzo dobrze zorganizowana drużyna Śląska starała się kontrolować przebieg meczu. My szukaliśmy swoich szans, szukaliśmy swoich akcji, które mogły doprowadzić do wyrównania. Mieliśmy swoje sytuacje, które może nie były czyste, stuprocentowe, ale próbowaliśmy i niestety nie udało się. 

Jak trener skomentuje wyjątkowo niemrawą grę Jagi z przodu?

Myślę, że wynikało to też z drużyny przeciwnej, która była bardzo dobrze zorganizowana, dobrze rozbijała nasze ataki i eliminowała akcje, które próbowaliśmy rozprowadzać. Gra stawała się szarpana, brakowało nam płynności, z czego jesteśmy niezadowoleni.

 

ZOBACZ też: Kto był Piłkarzem Meczu przeciwko Jagiellonii? (GŁOSOWANIE)