Aktualności

REZERWY: GKS Katowice na Oporowskiej (ZAPOWIEDŹ)

17.11.2020 (17:00) | Konrad Omieljaniuk

fot.: Joanna Wietrzyńska

Meczowy maraton drużyny rezerw trwa. W zaległym meczu 12 kolejki drugiej ligi Śląsk II Wrocław podejmie w środę GKS Katowice. Dla rezerw Śląska będzie to trzeci mecz na przestrzeni siedmiu dni, a klasa rywala tylko podwyższa trudność tego wyzwania. Czy podopieczni trenera Jawnego będą w stanie utrzeć nosa faworytowi? 

Po wymuszonych zmianach w terminarzu spowodowanych zakażeniami w drużynie, Śląsk II Wrocław nadrabia braki grając co trzy dni. Po wygranej 5:2 w zeszłą środę z Hutnikiem w Krakowie i sobotniej porażce we Wronkach z rezerwami Lecha, w środę 18 listopada na Oporowską przyjeżdża GKS Katowice

Najnowsza historia Górniczego Klubu Sportowego z Katowic nie jest usłana różami. Ostatnia ich wizyta na Oporowskiej przypada na sezon 2007/08, kiedy to w meczu ze Śląskiem zanotowali bezbramkowy remis. Po tym sezonie drogi obu klubów się rozjechały, Śląsk awansował do ekstraklasy, a GKS ugrzązł w pierwszej lidze. Zasłużony katowicki klub długo i otwarcie mierzył w ekstraklasę. Tym większy był szok fanów, gdy zamiast awansować do elity, w sezonie 2018/19 ich klub spadł do drugiej ligi.

Obecny sezon jest więc dla GKS-u Katowice drugim po spadku i naturalnym celem w Katowicach jest powrót do ligi pierwszej. Na czele tej misji stoi trener Rafał Górak, który w dotychczasowych 11 meczach ugrał ze swoją drużyna 23 punkty. To pozwala na zajmowanie 3 miejsca w tabeli. Najjaśniejszymi postaciami ofensywy GKS-u są piłkarze z przeszłością w ekstraklasie - Marcin Urynowicz oraz Adrian Błąd. Pierwszy z nich zdobył do tej pory 7 bramek, drugi ma jedno trafienie mniej.

Przed podopiecznymi trenera Jawnego na pewno trudne wyzwanie, ale młoda drużyna rezerw już pokazała, że wcale się takich wyzwań nie boi. Dobrą formą popisywał się ostatnio Piotr Samiec-Talar, swoją pozycję w klubie wciąż musi budować Rafał Makowski, a Sebastian Bergier wie, że jeśli zapracuje na pozycję w czołówce strzelców drugiej ligi to trener Lavicka o nim nie zapomni.

Z ciekawością będziemy obserwować kto zostanie desygnowany do gry w tym meczu. Oczywiście o wszystkim będziemy was informować na bieżąco, prowadząc tutaj relację live z tego spotkania. Początek meczu w środę 18 listopada o godzinie 12:00.

ZOBACZ też: Jak piłkarze Śląska zwolnili Piotra Stokowca