Chłodnym okiem: O królowej Śląska i o tym, kto komu psikusa robi

10.08.2009 (16:19) | Adam Osiński | skomentuj (0)
„Polonia bytomska – królowa Śląska” – śpiewają od lat fani drużyny z ulicy Olimpijskiej. Powyższe słowa były jednak dotychczas słabo zakotwiczone w rzeczywistości i jawiły się raczej jako pobożne życzenie. Aż nadszedł sierpień roku 2009.


 

Górnika Zabrze próżno w Ekstraklasie szukać, chorzowski Ruch w obliczu problemów finansowo – kadrowych radzi sobie przeciętnie, a Odra i Piast są bez punktu. Za to z kompletem oczek w czubie tabeli usadowiła się ekipa z Bytomia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie postawi nawet drobnych na to, że ta sytuacja utrzyma się dłuższy czas, ale i tak należy przypuszczać, że królową górnośląskich zespołów będzie przynajmniej do końca tego roku właśnie Polonia. Klub notorycznie lekceważony, skazywany co sezon na degradację, z mizernym stadionem i finansami, ze strachem w oczach, gdy zbliża się termin wysłania dokumentów licencyjnych. Ale w piłce liczy się przede wszystkim wynik na boisku (no, może nie w Polsce, jednak „wątek łódzki” zostawiamy tym razem na boku), a na nim bytomscy piłkarze są skuteczniejsi niż działacze za swymi biurkami. Jurij Szatałow z ambitnymi chłopcami przyjedzie już w piątek do Wrocławia, by sprawić kolejnego psikusa.

A psikusów w Ekstraklasie nie brakuje. I niech znajdzie się odważny, który powie, że liga polska jest nieciekawa. W drugiej kolejce co rusz byliśmy świadkami psikusów. Ciekawe jednak, że sprawiali je sobie przeważnie ludzie, którym leży na sercu dobro tego samego klubu. I tak Mariusz Ujek odebrał swojemu trenerowi ochotę do tańców na weselu siostry, Antek Łukasiewicz pokusił się o niespodziankę dla Ivo Vazgeca, Nawotczyński dla Mielcarza, Jasiński dla Ptaka, Pawełek dla Skorży, a Cabaj dla wszystkich fanów swego talentu. Z kolei Paweł Nowak zrobił psikusa tym, którzy zadecydowali o jego nieprzydatności do zespołu Pasów. Ciekawe, jakich psikusów uświadczy Wrocław w piątkowy wieczór? I co najciekawsze: kto komu?

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane