Chłodnym okiem: Hity i kity

14.09.2009 (16:38) | Adam Osiński | skomentuj (0)
Kilka miesięcy temu w tym miejscu pisałem: „Chimeryczna jest Legia pod wodzą Jana Urbana. Piłkarze z Warszawy pod kierunkiem skądinąd sympatycznego szkoleniowca sukcesu w lidze nie osiągną. To już drugi sezon, kiedy zawodnicy ze stolicy, choć są w czubie tabeli, to generalnie zawodzą.” Teraz sezon to już trzeci, a w grze legionistów żadnej poprawy nie widać. Co więcej, wcześniej Legia była chimeryczna, obecnie wydaje się po prostu słaba. W tym kontekście nie należy przeceniać punku wywalczonego przez Śląsk w meczu z wicemistrzem Polski. Bo słabeuszy powinno się odprawiać do domu z niczym. Jeśli remisujemy z Legią, to gdzie sami jesteśmy? W czwartej kolejce z pokonania warszawian cieszyli się nawet gracze wodzisławskiej Odry...


 

W sobotnim „hicie kolejki” nie rozczarował brak goli. Zirytował za to po prostu poziom. Niedokładnymi podaniami można by było obdzielić kilka spotkań. Mecz był nudny, by użyć wyświechtanego powiedzenia, jak flaki z olejem i nie godny, jakby na to nie patrzeć, dwóch czołowych drużyn Ekstraklasy. Bynajmniej gorzkie słowa to nie piana tocząca się z pyska przemądrzałego żurnalisty. Przyłóżmy ucho. Posłuchajmy, co ludzie mówią. Niżej podpisany to zrobił. I o meczu Śląsk – Legia nikt dobrze nie mówił.

Wyjątek od reguły to jednak nie był, gdyż meczów na solidnym polskim poziomie ligowym jakby mniej niż zwykle. Nudno było nie tylko we Wrocławiu, lecz także w Sosnowcu, Warszawie, Bełchatowie. Tam przynajmniej były bramki. Podobnie jak w Bytomiu, gdzie miejscowa Polonia po raz kolejny zasłużyła na dużego plusa. Ktoś mógłby mi zarzucić, że przecież w obecnych rozgrywkach zarówno Legia, jak i Śląsk tę drużynę pokonały, więc ani nie ma specjalnych powodów by ganić teamy z Warszawy i Wrocławia, ani zachwyty nad Bytomiem nie są uzasadnione. Nasza liga jest jednak nieprzewidywalna i rzadko kiedy zrozumiała. O tym też już pisałem. Więc i wykluczyć się nie da, że za tydzień Śląsk wbije pięć goli w Kielcach a Legia rozbije w pył gdańską Lechię.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane