Chłodnym okiem: Rewolucja górą

23.08.2010 (21:30) | Adam Osiński | skomentuj (2)
Ewolucja kontra rewolucja – tak nazwany został w lokalnej prasie pojedynek Śląska z Legią. Spokojnie budowana ekipa z Wrocławia, co rundę uzupełniana graczami, którzy sukcesywnie mają podnosić poziom gry zespołu, w piątek poległa ze zbudowaną naprędce legią cudzoziemską. Te słowa nie są krytyką polityki Śląska. W pełni ją popieram. Ale przypadek klubów ze stolicy pokazuje, ze w słabej lidze wystarczy kilka tygodni, by stworzyć zespół na miarę mistrzostwa.


 

Warszawian z Łazienkowskiej i Konwiktorskiej coś jednak różni. Ci pierwsi wierzą, że tytuł wywalczy dla nich zaciąg mało znanych, choć podobno utalentowanych i głównie młodych obcokrajowców. Z kolei Józef Wojciechowski skupuje najlepszych Polaków. Nasi rodacy na arenie międzynarodowej dostają baty niemal od każdego, ale to jednak Czarne Koszule sprawiają korzystniejsze wrażenie, co zdążyły już udowodnić w bezpośrednim starciu.

Filozofia właściciela daje zwycięstwa klubowi, ale działa także na korzyść polskiego futbolu. Franciszek Smuda wysłał dziś powołania trzem polonistom: Mierzejewskiemu, Sobiechowi i Smolarkowi. W kadrze trener Bakero ma jeszcze pięciu piłkarzy, którzy zagrali w biało-czerwonych barwach, niektórzy z nich liczą na więcej. O dwóch kolejnych – Gołębiewskim i Pietrasiaku – także przypomina się w kontekście powołań. Tymczasem zespół Legii mecz przy Oporowskiej rozpoczął z czterema Polakami w składzie. Maciej Skorża i tak nie dorównał Tomaszowi Kulawikowi. Były krakowski tymczasowy na boisko w Łodzi desygnował trzech graczy znad Wisły. No i wygrał. Więc znowu rewolucja górą. Ale która jej forma okaże się trafiona na mecie rozgrywek?

KOMENTARZE
sportfan(2010-08-24 10:44:16)
Polecam ciekawy artykuł: www.sportfans.pl/index.php?c=konto&a=komentarzCaly&kid=47
Po zalogowaniu sami możecie dodawać artykuły!
~B(2010-08-23 22:27:01)
bzdura Autora tego tekstu, spojrz jakich zawodnikow kupila Legia... zmiennik Adriano - liga brazylijska, koles ze srodka który kosztowal milion ale juz powoli sie spłaca - asysta, manu - najszybszy, jeden z najszybszych w portugalii, obronca partizana badz cervezy - nie pamietam. to sa malo znani? pytam a kto lepszy chciałby przyjsc do polskiej slabej ligi gdzie mis przegrywa z misiem estonii badz innego azerbejdzanu. slask dokonal ladnych transferow, wg mnie ytoche za malo, moze 1 moze 2 wiecej i faktycznie dobre miejsce by bylo ale i tak nie bedzie zle. HEJ SLASK!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane