Chłodnym okiem: Wietrzenie składu

19.10.2010 (19:20) | Adam Osiński | skomentuj (5)
Odejście takich asów jak David Villa i jego imiennik Silva nie zaszkodziło Valencii, wręcz przeciwnie – ożywczo podziałało na grę tego zespołu. Co zresztą może dziwić, mówimy przecież o świetnych piłkarzach, prawdziwych liderach. Ot, po prostu – przewietrzenie składu zapobiega stagnacji. Hiszpanie byli akurat zmuszeni odsprzedać swoje gwiazdy, a i tak wyszli na plus. Gdzieniegdzie dochodzi jednak do sytuacji, w której kopacze trwają w jednym klubie, niebiednym dodajmy, i choć wciąż zawodzą, to wciąż się im ufa.


 

Do kogo piję? Idea napisania tych słów narodziła się podczas obserwacji meczu Cracovia – Ruch. Marcin Cabaj, Piotr Polczak, Marek Wasiluk. Nie wiadomo, czy ich ganić czy im współczuć. Bo albo popełnią gafę wynikającą z braku umiejętności, albo spotyka ich niefart. Całą trójka to gracze pechowi, zgromadzeni w jednym klubie działają na jego zgubę. Powiewem świeżości miało być sprowadzenie Jarabicy, ale obserwując Słowaka zastanawiam się, czy nieszczęście Pasów nie liczy obecnie czterech piłkarzy.

Bo wietrzyć trzeba tak, by się nie przeziębić. A gorączkowo zrobiło się już nie tylko w Cracovii, ale i w kilku innych klubach, które wartę zmieniają z mniejszym powodzeniem niż w Walencji. W Polsce jednak wciąż brakuje profesjonalizmu: kadry zespołów uzupełniane są z łapanki, już w trakcie sezonu, bo nagle okazuje się, że nie ma kim grać. Na tym tle pozytywnie zaskakuje Jagiellonia, dla mnie kandydat nr 1 do mistrzostwa. Mamy Latę, Burkhardta, Kupisza, Kascelana, Grzyba, Hermesa. Fajnie, to może ściągniemy jeszcze Francka Leopolda Essombę? Kto widział akcję Kameruńczyka w meczu z Zagłębiem, wie o co chodzi.

KOMENTARZE
~browar(2010-10-21 12:55:47)
Co autor miał na myśli ?Czy jest to preludium do akcji wietrzenia na Oporowskiej ?
qqlkan(2010-10-20 11:51:13)
Redakcjo, napiszcie proszę czarno na białym kilka słów o przydatności poszczególnych zawodników w Śląsku (np w odniesieniu do ich zarobków), ich wadach, zaletach, formie na przestrzeni 3 sezonów, czy ich umiejętnosci wzrosły, zmalały, czy rozwijają się czy odcinaja kupony. Chyba nadeszł czas żeby poważnie rozprawiać w tym temacie.
hudypalka91(2010-10-20 11:13:17)
Skoro Cracovia zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, to jej obrońcy muszą być wyśmienici...
~MM(2010-10-20 07:30:45)
Grunt przygotowany, także Autor może napisze otwartym tekstem jak chciałby przewietrzyć Śląsk? ;) Moimi kandydatami są: Vuk (mimo że walczak i wiele mu zawdzięczamy) oraz Milowy (niby asysty są, ligę uratował w poprzednim sezonie właśnie on i Vuk, ale formą nie błyszczy). Milowego sprzedałbym tylko jeśli pojawi się dobra oferta z zachodu/wschodu (mam nadzieję, że kwota odstępnego wzrosła od ostatniego okienka zimowego).
~róg(2010-10-19 20:50:23)
Sorki z jakiej okazji i oczym jest ten artykuł?
Bo jeśli o Cracovii to nie ma sprawy, podobno były trener tego zespołu zamierza ściągnąć do prowadzonego przez siebie klubu Marcina Cabaja.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane