Aktualności

OFICJALNIE: Śląsk ma nowego napastnika!

04.08.2020 (17:02) | Daniel Żuliński

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

25-letni król strzelców 1. Ligi, Fabian Piasecki, został dziś nowym zawodnikiem Śląska. Urodzony we Wrocławiu napastnik podpisał z klubem 4-letni kontrakt. Witamy przy Oporowskiej! 

W zakończonym niedawno sezonie 1. Ligi Fabian Piasecki uzbierał aż 17 bramek oraz dołożył do tego 3 asysty

– Fabian udowodnił, że potrafi zdobywać bramki i liczymy, że zapewni nam bardzo mocną rywalizację w ataku. Prezentuje profil piłkarza, który doskonale wpisuje się w nasze oczekiwania wobec środkowego napastnika – podkreślił Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska.

Były zawodnik Zagłębia Sosnowiec urodził się we Wrocławiu, jednak pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole Sokoła Świby, z którego trafił do Górnika Zabrze. Wielkiej kariery na Śląsku jednak nie zrobił i po kilku ekstraklasowych występach postanowił zrobić krok w tył i trafił do drugoligowej Olimpii Zambrów. Tam pokazał próbkę swoich strzeleckich umiejętności, strzelając 13 bramek w jednym sezonie.

Szerszej poubliczności Piasecki przedstawił się jednak dopiero w barwach Miedzi Legnica, z którą awansował do Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Na pierwszoligowych boiskach wpisyał się na listę strzelców 9-krotnie

Po awansie Miedzi do najwyższej klasy rozgrywkowej, nastąpił jednak regres formy u Piaseckiego, który często występował na pozycji skrzydłowego, co nie było dla niego optymalny miejscem. Wspominał o tym w rozmawie z nami Dominik Nowak, czyli trener Piaseckiego z czasów jego gry dla Miedzi.

Po nieudanym sezonie napastnik po raz kolejny postanowił odbudować się ligę niżej. Trafił do Zagłębia Sosnowiec, w barwach którego okazał sie najlepszym strzelcem i największym objawieniem zeszorocznych rozgrywek 1. Ligi.

– Poprzedni sezon wyraźnie dodał mi skrzydeł. Przejście do Śląska to dla mnie duża szansa i bardzo się cieszę, że będę grał we Wrocławiu. Urodziłem się w tym mieście, a obecnie kontynuuję tutaj studia. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomagać drużynie, realizując na boisku założenia sztabu szkoleniowego – mówi zawodnik.

Fabian Piasecki jest bardzo wszechstronnym napastnikiem. Potrafi grać na kilku pozycjach w ofensywie, jednak najlepiej czuje się jako ten najbardziej wysynięty zawodnik swojej drużyny. 

ZOBACZ też: Kolejne zachorowanie w ekstraklasie! Co z wynikami Śląska?