Aktualności

Janasik: Jestem gotowy na Ekstraklasę

02.08.2020 (06:00) | Daniel Żuliński

fot.: Śląsk Wrocław

W czwartek kontrakt ze Śląskiem podpisał Patryk Janasik. Udało nam się porozmawiać z nowym obrońcą w ekipie Vitezslava Lavicki.  

Witamy w Śląsku. Dla Ciebie to duży krok w przód. Taki był plan. czy byłeś zaskoczony oferta z Ekstraklasy?

Witam. Zgadza się. jest to duży krok w przód. Jestem szczęśliwy, że wszystko poszło po mojej myśli. Jakieś dwa miesiące temu słyszałem, że niektóre kluby Ekstraklasy mogą interesować się moją osobą. Ciężko na to pracowałem i jeśli mam być szczery czekałem z niecierpliwością na konkrety. Uważam, że jestem gotowy na grę w Ekstraklasie. Pozostaje mi to tylko udowodnić. Odpowiadając na pytanie. nie byłem zaskoczony. Myślę, że mam za sobą udany sezon, teraz nie mogę się doczekać kolejnego, już w nowych barwach.

Śląsk mocno o Ciebie zabiegał. Miałeś więcej ofert?

Zgadza się. Od początku wiedziałem, że Śląsk jest mocno zainteresowany. Po rozmowie z dyrektorem Sztylką i przedstawieniu jego wizji, oraz jaki mają plan na moją osobę, nie musiałem się długo zastanawiać. Było parę klubów zainteresowanych zarówno z Ekstraklasy jak i pierwszej ligi, ale uznałem, że Wrocław to najlepszy kierunek.

Przed momentem broniłeś się przed spadkiem z pierwszej ligi, a za chwilę będziesz walczył o czołowe lokaty w ekstraklasie, myślisz, że to nie za duży przeskok?

Nie był to łatwy sezon. Zaczęliśmy bardzo źle. Po 16 kolejkach mieliśmy 8 punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Zrobiliśmy jednak kawał dobrej roboty w rundzie wiosennej. Myślę, że ta trudna sytuacja wzmocniła zespół jak i mnie. Czuje się bardzo pewnie. Już nie mogę się doczekać startu nowego sezonu. Jestem pozytywnie nastawiony. Czy to będzie duży przeskok? To okaże się niedługo.

Grałeś w Odrze z byłym zawodnikiem Śląska, Arkiem Piechem. Rozmawiałeś z nim o Śląsku?

Pewnie, że tak. Arek powiedział mi mnóstwo ciepłych słów na temat Śląska. Wspomniał, że trafiam do bardzo dobrego i poukładanego klubu w którym się będę rozwijać, a na tym mi bardzo zależy.

Chciałbyś cos powiedzieć kibicom Śląska?

Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Zawsze daje z siebie 100% i już nie mogę się doczekać meczu przed własną publicznością. Czekam z niecierpliwością.

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza