Aktualności

Piasecki: Przychodzę, żeby grać w pierwszym składzie

05.08.2020 (06:00) | Jakub Wach

fot.: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Fabian Piasecki jest szóstym transferem Śląska przed startem nowego sezonu. Wychował się w Sokole Świba, do swojego rodowego miasta trafił przez Olszową, Kępno, Zabrze, Katowice, Zambrów, Legnicę i Sosnowiec. Piasecki przebył więc długą drogę, by ponownie zawitać we Wrocławiu. Co nowy nabytek WKS-u miał do powiedzenia klubowej telewizji? 

Urodziłeś się we Wrocławiu, więc zarówno klub jak i miasto nie są ci obce.

Zgadza się, urodziłem się w tym mieście i  bardzo się cieszę, że mam okazję trafić do takiego klubu jakim jest Śląsk Wrocław. Wraz z rodziną jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ będę blisko domu. Zrobię wszystko, żeby jak najlepiej prezentować się w barwach WKS-u.

Masz zamiar kontynuować swoją edukację we Wrocławiu?

Jeśli będzie czas, to postaram się dokończyć studia i obronić pracę magisterską.

Czy uważasz, że był to twój najlepszy sezon w karierze?

W Zagłębiu Sosnowiec dostałem szansę, by pokazać na co mnie stać. Przez cały sezon występowałem na mojej docelowej pozycji nr 9 i uważam, że jeśli chodzi o moje dotychczasowe osiągnięcia, był on najlepszy w karierze. Wierzę, że w następnych latach utrzymam ten poziom i postaram się to udowodnić w barwach Śląska Wrocław. Moja kariera wyglądała różnie na przestrzeni ostatnich lat, ale w końcu cały sezon udało mi się rozegrać od deski do deski na mojej nominalnej pozycji i sądzę, że zrobiłem to, co do mnie należało.

Jak byś ocenił swój styl gry, jak to wyglądało w ubiegłym sezonie?

W Zagłębiu wyglądało to różnie, bo jeśli prowadziliśmy grę, to szukałem miejsca w polu karnym i czekałem na podania od kolegów. Natomiast, gdy gra się nie kleiła, starałem się schodzić niżej, by pomóc chłopakom w rozegraniu piłki. W Śląsku postaram się dostosować do poleceń trenera.

Przychodzisz walczyć o pierwszy skład w drużynie Vítezslava Lavicki?

Jasne. Przychodzę do Śląska, żeby grać w pierwszym składzie oraz wzmocnić rywalizację na pozycji napastnika. Będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby zaistnieć i grać w wyjściowej jedenastce. Nie spocznę na laurach i sukcesywnie będę piął się w górę oraz podwyższał swoje osiągnięcia i umiejętności.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Śląsk ma nowego napastnika!